Populiariausios kalėdinės dekoracijos

Puošiant namus Kalėdoms dažniausiai norisi, kad visos pasirinktos dekoracijos būtų ne tik gražios, bet ir turėtų tam tikrą simbolinę, su šiomis šventėmis susijusią reikšmę. Jei tokiu principu vadovaujatės ir Jūs, pradėkite nuo pagrindinių kalėdinių simbolių – atrinkome populiariausias šventines dekoracijas.

Eglutės

Šis visuomet žaliuojantis medis siejamas su amžinybe, o senais laikais žmonėms jis primindavo, kad netrukus sugrįš pavasaris, o kartu su juo – ir gražūs orai. Dabar be šios dekoracijos sunkiai įsivaizduotume gražiausias metų šventes – juk būtent po eglute paslepiamos kalėdinės dovanos, o jos dekoracijoms taip pat skiriame ypatingai daug dėmesio. Vienintelis klausimas – ar rinksitės mišku kvepiantį gyvą medį, ar pirmenybę teiksite praktiškesnės dirbtinėms jo alternatyvoms.

Angelai

Reklama

Vis dar manoma, kad angelų statulėlės namus gali apsaugoti nuo blogio, tad tokių dekoracijų namuose galima rasti ne tik šventiniu laikotarpiu. Visgi, jeigu tokios puošmenos neturite, bent per šventes turėtumėte atrasti jai vietos interjere – angeliukai gali apsigyventi tiek ant eglutės, tiek ir ant Jūsų lango. Dar geriau, jei apgyvendintumėte juos savo kieme.

Žvaigždės

Tokios dekoracijos simbolizuoja viltį, sėkmę ir laimę – tam, kad šių sėkmingo gyvenimo elementų nepritrūktų ir Jūsų namuose, pravartu pasirūpinti keliomis tokiomis dekoracijomis. Galite rinktis šviečiančią žvaigždę ant lango, patys ją iškirpti iš popieriaus ar panaudoti kaip kalėdinės eglutės viršūnę. Idėjų šiuo atveju gali būti pačių įvairiausių – viskas priklauso tik nuo Jūsų kūrybiškumo.

Vainikai

Ši dekoracija naudojama dar nuo pagonybės laikų, tačiau ir išplitus krikščionybei, jos nebuvo atsisakyta – vainikas šiame tikėjime siejamas su amžinuoju gyvenimu. Dabar jį populiaru dėti ant stalo, kabinti ant lango ar netgi ant lauko durų – tuomet vos tik sugrįžus į namus, Jus iš karto pasitiks šventinė nuotaika. Advento vainiką galima įsigyti, tačiau jei esate kūrybingi, tokią puošmeną lengvai pasigaminsite ir patys.

Kojinės

Sklando legenda, kad senais laikais pro kaminą į vargingai gyvenančios šeimos namus patekęs Šv. Mikalojus būtent į padžiautas kojines nusprendė jiems įdėti aukso. Tuomet prie židinio kojines pradėjo kabinti ir kitos pagalbos besitikinčios šeimos. Šiais laikais toks simbolis naudojamas ir kaip dekoro elementas, ir kaip puiki slėptuvė kalėdinėms dovanoms. Daugiau informacijos apie kalėdines kojines rasite čia: https://kaledos.lt/katalogas/16/kojines/cat126.

Žvakidės

Žvakės simbolizuoja Pasaulio šviesą, o jauki jų šviesa bendram dekorui suteikia dar daugiau šilumos ir šventiškumo. Teigiama, kad žvakidės su septyniomis žvakėmis atspindi tikrąją Kalėdų prasmę, tačiau šiais laikais populiaru rinktis ir mažiau žvakių talpinančias, kitais šventiniais simboliais papuoštas žvakides. Jos puikiai tinka tiek stalo, tiek ir palangių dekoravimui. Populiariausias žvakides galite apžiūrėti Kaledos.lt puslapyje.

Pritaikę šias puošmenas savo namams, sukursite labai jaukią, Kalėdomis dvelkiančią aplinką. Pasistenkite visas jas stilistiškai suderinti tarpusavyje – taip išvengsite chaoso ir pasieksite dar geresnių rezultatų.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *