Netradicinis kiaušinių dažymas šilku

Šv.  Velykos – nuostabi pavasario šventė, kuri lietuvius džiugina kiekvieną pavasarį. Vieniem tai bene vienintelis šansas pabūti su šeima ar giminėm,  antriem – proga švęsti, o tretiem – nuostabių prisiminimų akimirkos. Vienas smagiausių ir daugiausiai pastangų, kruopštumo reikalaujantis ritualas- kiaušinių dažymas. Juo norime parodyti pažystamiems, kokie esame kūrybingi, originalūs bei darbštūs.  Kad atsibodę kiaušinių marginimo būdai nesumažintų jūsų troškimo užsiimti įdomia veikla, siūlome originalų, kai kam gal ir visiškai negirdėtą  būdą – kiaušinių dažymą šilku.

Šis būdas leis jums sukurti originalių ir tikrai nepakartojamų raštų, kurie gali nustebinti ne tik aplinkinius, bet ir jus pačius. Rekomenduojame  dažymą šilku, nes jis nereikalauja kokių nors ypatingų priemonių.
Taigi jums reikės:

Paruošimas dažymui

Reklama

1.Šilko skiaučių ( tiks nebenešiojami vyro kaklaraiščiai, marškinėliai, skarelės, svarbiausia, kad sudėtyje būtu 100% šilkas, angliška- silk);
2.Kiaušinių (geriau balti, ryškiau ir aiškiau matysis raštas);
3.Siūlo;
4.Kitos medžiagos( nelabai svarbu kokios);

Virimo tirpalas

1. Vanduo 1litras;
2. Actas 2valgomieji šaukštai;
3. Druska 0.5 valgomojo šaukšto.

Dažymo eiga:

1 žingsnis

Nusipirkite/pasiruoškite šilkinės medžiagos, jei tai kaklaraištis ar kitas rūbas išardykite siūles ( geriausiai tinka raštuotos medžiagos, kurių fonas ryškių spalvų, rinkitės pagal skonį, tik sudėtis būtinai turi būti 100% šilkas). Nuplautus ir nudžiuvusius kiaušinius susukite į šilko skiautes ir suriškite siūlu( galima daryti saldainio formos), medžiaga turi būti prigludusi prie lukšto.

2 žingsnis
Suvyniotus kiaušinius dedame į antrą sluoksnį: paprastą medžiagą( puikia tiks nenešiojamos švarios kojinės). Į antra sluoksnį vyniojame taip pat gerai prispausdami, jis neleis šilkui nuslysti nuo kiaušinio.

3 žingsnis
Paruoštus kiaušinius įdedame į puodą su jau paruoštu ne karštu vandens tirpalu( sumaišytas vanduo, actas ir druska). Tirpalo turi būti tiek, kad apsemtu visus kiaušinius.

4 žingsnis
Puodą su kiaušiniais palengva užverdame ir nuo užvirimo verdame ant silpnos liepsnos 20-30 min.
Išvirus kiaušinių neišimam, o paliekame tam pačiam vandenyje kad atvėstų. Išimame ir atsargiai išvyniojame.

Štai ir matote gautą rezultatą. Blizgesiui suteikti aptepkite labai plonu sluoksniu aliejaus.

Reklama

2 thoughts on “Netradicinis kiaušinių dažymas šilku”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *