Mansardiniai namų projektai, kuo jie išsiskiria rinkoje?

Namai su mansarda – puikus namo išplanavimo sprendimas ieškantiems nebrangaus ir tuo pačiu patogaus būsto varianto.

namas su mansarda
Namas su mansarda

Sakykim, gali atrodyti, kad 8 x 8 metrų ploto namo nepakanka gyventi, bet tai tik iš pirmo žvilgsnio. Tokia erdvė yra pakankama įrengti virtuvę, wc ir erdvią svetainę svečiams ir artimiesiems priimti arba įrengti kelis nedidelius miegamuosius ir vonios kambarį. Viskas priklauso nuo to, kaip gerai paruoštas namo išplanavimo projektas. Geras išplanavimas suteikia galimybę norimas funkcijas suprojektuoti ribotame patalpos plote.

Šiame straipsnyje bus aprašyti keli namo su mansarda pranašumai ir patariama, kaip planuoti tokius namus ar rekonstruoti esamus būsto projektus.

Reklama

Kaip turi būti projektuojami mansardiniai namai?

Planuojant vieno aukšto namą su mansarda, reikia atsižvelgti į kai kurias taisykles, kurios gali padėti turėti gražius, funkcionalius ir patvarius namus – reikia apskaičiuoti papildomas apkrovas. Jei namas yra jau pastatytas, ir nuspręsite statyti palėpę, tuomet turite apskaičiuoti pamatų ir sienų apkrovas. Neatsižvelgiant į tai, esamas pastatas tiesiog negalės atlaikyti projektuojamos apkrovos.

Stogas turėtų būti projektuojamas pakankamai aukštas, apie 2,5 metro, kad suaugusiems būtų patogu judėti šioje erdvėje. Projektuodami stogą atsižvelkite į tai, kad dvišlaitis stogas gali padidinti naudingą patalpos plotą 67%, o šlaitinis stogas gali padidinti erdvę 90%, palyginti su pirmuoju aukštu. Geriausias variantas namo plotą padidinti 100 % – pakelti stogą 1,5 metro.

Kuo namas su mansarda yra išskirtinis?

Namas su mansarda turi savo ypatybes, kurių negalima ignoruoti projektuojant ir statant šio tipo pastatą.

Dėl konstrukcinių savybių viršutinė pastato dalis yra labiau veikiama temperatūros pokyčių. Todėl kokybiškos šilumos izoliacijos pasirinkimas ir išdėstymas yra mansardos projekto gairės, be kurių neįmanoma sukurti optimalių gyvenimo sąlygų. Drėgmė taip neigiamai veikia mansardos konstrukciją. Norint apsaugoti namą nuo perteklinės drėgmės, reikalinga naudoti hidroizoliacines medžiagas.

Namų su mansarda stogų projektuose reikia atsižvelgti į naudojamas medžiagas. Stogo dengimo ir apdailos darbams verta rinktis lengvas medžiagas. Tas pats pasakytina ir apie palėpės grindų apdailos pasirinkimą. Įtrūkimai paviršiuose dažnai atsiranda dėl pamatų ir pastatų sienų perkrovos. Norint to išvengti, patartina kuo labiau sumažinti palėpės konstrukcijų, apšiltinimo ir apdailos medžiagų svorį.

Rengiant palėpės projektą reikėtų rinktis gipso kartono pertvaras ir lengvas apdailos medžiagas. Kartais privačių namų mansardų išplanavimo nuotraukose matosi sukurta bendra, vientisa erdvė. Tačiau dažniau palėpėje yra projektuojama miegamųjų kambarių ir vonios kambario zonos. Jei norite palėpę padalinti į keletą kambarių pertvaromis, naudokite gipso kartoną. Ši medžiaga pasižymi mažu svoriu ir paprasta montavimo sistema. 

Svarbią vietą palėpės projektavimo darbuose užima langų konstrukcijos pasirinkimas. Tai gali būti stoglangiai, montuojami ant nuožulnaus stogo paviršiaus ar įprastos konstrukcijos langai, įstatomi į suprojektuotas vertikalias mansardos sienas.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *