Kusudama – dekoratyvinė gėlė japoniškai

Kusudama – tai tradicinė japonų meno forma, kiek tai panaši į origami. Paprastai tai stilizuotos gėlės iš spalvoto popieriaus, sulankstytos iš kvadratinio popieriaus lapų, suformuojant rutulio formos žiedą. Atskiros detalės tarpusavyje gali būti surišamos ar suklijuojamos, tuo šis lankstymo būdas skiriasi nuo origami. Senovės Japonijoje kusudama buvo ruošiama iš tikrų gėlių žiedlapių ir naudojama kaip smilkalai ar gydomaisiais tikslais. Žodis kusudama yra kilęs iš dviejų japoniškų žodžių kusuri (medicina) ir tama (kamuolys) – vaistinis rutulys. Šiais laikais kusudama paprastai yra kuriama ir naudojama kaip dovanos ar dekoro elementai.

Jei eškote originalios dovanėlės ar kaip papuošti savo kambarį – pabandykite kusudama. Tam reikės šiek tiek kantrybės, keleto spalvoto popieriaus lapų, popieriaus klijų ir žirklių.

Reklama

Paimkite spalvotą popieriaus lapą, sukarpykite kvadratais. Pažiūrėkite nuotrauką žemiau, kaip sulankstyti lapelius. Kiekvieną popierinės gėlės žiedlapį padarome atskirai ir po to klijais suklijuojame žiedelius į apvalų rutulį – žiedą. Kabinkite popierinius gėlių žiedus prie lubų, naudokite kaip dekoracijas ant sienos, dėkite ant lentynos ar dovanokite draugams, pažįstamiems ar svečiams.

kusudama gele

supersadovnik

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *