Atnaujiname senus baldus

Paprastai, kad atnaujinti interjerą savo namuose ieškome brangių ar nebrangių, ar, taip sakant, pagal savo kišenę baldų, veidrodžių ir kitų interjero aksesuarų. Kai kurie iš mūsų ieško naujų ir madingų baldų, kiti ieško auksiukų antikvariatuose, treti apsieina su tais baldais, kuriuos turi namuose jau keletą metų ar keletą dešimtmečių, ir pinigus, jei jų nors šiek tiek atlieka, išleidžia knygoms, kelionėms ar kitiems malonumams.

Šiaip ar taip dažniausiai interjeras namuose susijęs su žodžiu atnaujinimas, kažko tai reikia naujo. O kaip jeigu eitume kita linkme – interjero “pasendinimas”? Na taip galima pasakyti tik simboliškai, ir kiek kita žodžio pasendinimas prasme. Kalbame apie baldų pasendinimą vienokiu ar kitokiu būdu. Tačiau jei toliau žaisti žodžiais, baldas – pasendintas baldas (kaip tai pakeistas baldas) – iš tiesų yra atnaujintas baldas. Taigi pasendinimas lygu atnaujinimui: ar mes sendintume seną aptriušusią, apsilupinėjusiais dažais taburetę ar pirktume ultra modernią baro kėdę ir vienu ir kitu atveju atnaujintume savo interjerą.

Ar jūs kada nors vaikštinėdami antikvariato parduotuvėlėje ir  apžiūrinėdami senus baldus bandėte įsivaizduoti, kaip jie atrodė, kai buvo nauji? Pažvelkime į šį procesą atvirkščiai. Seni stalai, komodos, kėdės, veidrodžių rėmai ar kiti interjero elementai ir aksesuarai kaip jie atrodytų, jei būtų dar senesni? Arba kaip jie atrodytų kokiu tai įmantriu ar neįmantriu būdu dekoruoti?

Namuose turbūt turite senų spintelių, staliukų, kėdžių, jei nesukūrenote krosnyje ne pačiais geriausiais gyvenimo laikais ar išmetėte lauk kiek geresniais laikais.

Galbūt kai ką įdomaus ir perspektyvaus galima būtų įsigyti už nedidelę kainą? Kaip prastai beatrodytų senas baldas: nusitrynę seni dažai ar lakas, dėmės nuo vandens ar kitų spalvų dažų, tai nėra labai svarbu. Svarbiausia, kad būtų kuo mažiau pažeista mediena ir baldo konstrukcija. Svarbu yra medienos rūšis: ąžuolas, pušis ar kitos rūšies mediena, pirkti ar parduoti ąžoliniai baldai kainuos brangiau nei pagaminti iš pušies.

Reklama

Jei radote įdomų baldą, apžiūrėkite iš visų pusių, iš viršaus ir apačios. Pamąstykite, ką su juo galėtumėte padaryti? Keletas idėjų nuotraukose.

Viena spalva nudažyta komoda papuošta piešinukais trafaretų pagalba ar lipdukais.

mėlyna komoda dekoruota baltais piešiniais

Kodėl gi neužklijavus ant spintelės seno žemėlapio. Ir žemėlapis nedings ir geografinės žinios neišgaruos.

komoda dekoruota žemėlapiu

Kartais užtenka tik perdažyti grakščių formų spintukę.

spintelė grakščiomis kojomis

Reklama

Ornamentai gali papuošti bet kurį baldą.

ornamentuota spintelėornamentuotos trys taburetės

Kiek abstrakčios linijos, įvairios spalvos. Kodėl gi ne?

baltas suoliukas dekoruotas piešiniu

Reklama

Gal reikia tik švitriniu popieriumi kiek pašveisti komodos kampus, stalčius?

 sendinta komodaveidrodis su ornamentiniais rėmeliaissendintas suoliukas su atlošu

Reklama

Fine composition

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *