7 lengvos idėjos švediškame bute

Kas domisi interjero dekoru, turbūt atpažins dar vieną mūsų užjūrio kaimynų – švedų interjerą. Kodėl buto interjeras atrodo toks lengvas? Galima atsakyti, kad tai sniego baltum0 sienos, lubos + šviesaus medžio grindys, tai ir suteikia lengvumo buto interjerui. Tai būtų tiesa. Tačiau pažiūrėjus įdėmiau, galima atrasti dar keletą “lengvų momentų”.

Kartais gyvenimas tampa nepakeliamai sunkus, problemos slegia ir pradeda lenkti žmogų prie žemės. Kūnas tampa sunkus, lyg ant pečių kas poros šimtų kilogramų svorį būtų uždėjęs. Kaip nuo tos psichologinės ir “fizinės” naštos išsivaduoti?

Įsivaizduokite, kad Jūs ne nešiojate savo sunkų kūną, bet kabote. Išsitempkite visu savo kūnu, lyg temptumėte savo kūną aukštyn, suėmę už pačiame viršugalvyje esančio taško. Nebenešiokite sunkios naštos ant savo pečių, pasidalinkite ja su kažkuo, kas laiko Jus už viršugalvio. Vaikščiokite kabėdami už viršugalvio. Išsitiesus kūnui, našta nuo pečių nukris (Panašu į elementarią fiziką, svoriui paprasčiausiai nebėra kur laikytis). Ir Gyvenimas taps lengvesniu.

Tad grįžtant prie buto interjero lengvumo, iš kur jis? – yra bent trys kabantys interjero elementai, kuriuos įprasta matyti stovinčius ant grindų, ar pritvirtintus prie sienos, tačiau šiame bute jie kabo, pritvirtinti prie lubų.

svedu butas

Reklama

1. Metalinis strypas kabo ant dviejų diržų, kabančių ant dviejų laikiklių, pritvirtintų prie lubų. Kabanti drabužių pakaba vietoj stovinčios ant grindų pakabos –  sprendimas lengvai.

svedu butas, pakaba, dirzai

2. Kitame kambaryje pastebėkite gal ne tiek lengvą, kiek originalią detalę. Gėlė, pasodinta cinkuotame kibire. Bet visgi ir tai suteikia lengvumo. Cinkuotas kibiras – molinis vazonas, į kurią pusę nusvirtų svarstyklės?

svedu butas, gele, kibiras

Reklama

3. Ant troselių kabanti lentyna. Paprastai esame įpratę matyti jeigu jau ir ne masyvias, tai bent jau ant grindų stovinčias lentynas.

Ne taip jau sunku kabančias lentynas pasidaryti savo namuose. Keturis ar šešis laikiklius reikia pritvirtinti prie grindų ir lubų (jeigu kambario lubos yra ne iš gipso kartono). Reikalingi troseliai šiek tiek ilgesni, negu kambario aukštis ir troselių sutempėjai ar ilgio reguliatoriai, kuriuos galima įsigyti statybinių prekių prduotuvėse. Lentynas galima užsisakyti pageidaujamų matmenų, su laminuotomis briaunomis ir pragręžtomis skylutėmis. Beliktų įsigyti troselių suspaudėjus, ant kurių pakabintos, laikytųsi lentynos. Puiki ir lengva idėja.

svedu butas, lentyna

4. Dar viena, ant diržų pakabinta pakaba virtuviniams reikmenims, rankšluosčiams.

svedu butas, virtuve

5. Gyvos gėlės, pamerktos stikliniuose induose ir vazelėse, dar viena lengvumo išraiškos forma.

svedu butas, virtuve, geles

Reklama

svedu butas, virtuve, spinteles

6. Originali kabanti lentyna iš medžiagos. Taip pat nesudėtinga būtų pasidaryti savo namuose. Dar daugiau plastikos ir lengvumo interjerui suteiktų, jeigų pačio žemiausio lentynos laikiklio visai nebūtų.

7. Žemiau dar vienas troselis, pritvirtinas ant dviejų į sieną įsuktų medvaržčių, ant kurio įvairiais segtukais galima prikabinti mėgstamus paveiksliukus, mielas atvirutes ar mylimas nuotraukas.

svedu butas, lentyna, medziaga

Pasidalinkime savo psichologine našta, ne stovėdami ant žemės, bet kabėdami, ir palengvinkime vizualinį interjero svorį ne statydami ant grindų, bet kabindami prie lubų.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *