Velykinės gėlytės jūsų šventės stalui

Šis rankdarbis labai pavasariškas, tiesiog įkvepiantis ruošti įmantrius Velykų stalo patiekalus bei džiaugtis jau laikas nuo laiko mus aplankiančia ir taip smagiai šildančia saule. O jam pasidaryti reikia visai nedaug, tik keksiukų formelių ir dar keleto dalykų, be kurių, ko gero, neapsieina nei vienas rankdarbis. Keksiukų formelės dažniausiai yra naudojamos kepiniams ir jų dažniausiai turime namuose. Tačiau ko gero ne kiekvienas būtume pagalvoję, kad formeles galima panaudoti ne tik keksiukams kepti, bet ir iš pačių popierinių formelių galima sukurti kažką įdomesnio ir įmantresnio. Šių formelių būna įvairių spalvų, kartais skiriasi ir dydžiai. Balto popieriaus formeles, kaip parodyta nuotraukoje, galbūt galima  rasti nusipirkti net ir paprasčiausiuose prekybos centruose. Jeigu labai norite spalvotų, tuomet paieškokite jų dovanų skyriuose didesniuose prekybos centruose.

Šiam rankdarbiui taip pat reikės dažų, klijų (nors galite apsieiti ir be jų), teptuko dažams bei mažų stiklinaičių ar indelių, kurios turėtų tilpti į gėlytę, iškirptą iš keksiuko formelės. Žirklutes tokiam darbeliui geriausia rinktis kuo smulkesnes, kadangi darbas gan kruopštus ir norėtųsi jog viskas būtų iškirpta tvarkingai ir gražiai. Dažus paprasčiausia būtų rinktis vandeninius, arba taip vadinamą – akvarelę. Taip pat galite naudoti guašą ar akrilinius dažus, kurie būtų skiedžiami vandeniu.

Reklama

Taigi darbelio pradžia.Tiesiai nudažyti keksiuko formelės kraštelius su teptuku būtų sunkoka, tad formeles merksime į dažus, praskiestus vandeniu. Pamerkus ją į jums patinkančios spalvos dažus, reikia lukterėti kol keksiuko formelė nusidažys. Ištraukite formelę iš dažų, padėkite ant kokio tai pagrindo ir palaukite kol dažai nudžius. Kai jau turite nudažytas formeles, bandykite kirpti sau patinkančių gėlių žiedelius, kaip parodyta nuotraukoje. easter-baskets-flowers-mld108292_vert

Galite kirpti ramunėles, ar šiaip savo sukurtos, net nesamos gėlytės lapelių motyvais.  Kol kerpate vieną gėlytę, galite pamerkti į dažus kitą keksiuko formelę, taip sutaupysite laiko. Teptuku galite pakoreguoti nudažytą gėlytės paviršių, papuošti taškeliais ar kitais nedideliais ornamentėliais. Kai kurių formelių galite nudažyti visą paviršių. Taip pat iš formelių galite kurti didelius gėlyčių žiedus. Dedant keletą nudažytų ir iškarpytų formelių vieną ant kitos, galite sukurti gėlės žiedlapius keliais sluoksniais. 

Jei jūsų pasirinktos stiklinaitės yra popierinės, taip pat galite nudažyti į keksiuko formelės vidurį dedamos stiklinaitės vidų. Jeigu turite plastmasinius indelius, jų su vandeniu skiedžiamais dažais lengvai nenudažysite, tuomet dažomų gėlyčių spalvas galima derinti prie indelių spalvos.

easter-baskets-flowers-mld108275_vert

Pabaigus darbus ir sukūrus daug gražių Velykinio stalo gelyčių, į indelius, kurie turėtų stovėti gėlyčių viduje, galite įdėti kiaušinio formos saldainių, kitokių skanėstų ar tiesiog nudažytų Velykinių kiaušinių.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *