Tikriausiai jau teko pastebėti, kad šiame laikmetyje mūsų estetiniai poreikiai yra padidėję. Taip pat yra labai suaktyvėjęs žmonių kūrybinis išradingumas. Floristika ir menai, susiję su augalais ir jų panaudojimu, taip pat labai sparčiai žengia į priekį. Dažnai būname nustebę, kad panaudojus šiek tiek išmonės, ypatingą bei nekasdienišką grožį galima susikurti ir savo namuose, turint ir panaudojus pačias paprasčiausias gėles, augančias darželyje ar pirktas parduotuvėje.
Dažniausiai žmonės augina ar parduotuvėse mato baltas, geltonas, raudonas ar kitų, įprastų spalvų rožes. Šių spalvų gėlės yra labai gražios, tik kartais norisi kažko neįprasto. Tokiu atveju, galima važiuoti į dideesnius prekybos centrus ir ten ieškoti retesnių spalvų gėlių – violetinių, purpurinių ar šiaip kelių spalvų rožių. Bet niekur nerasite tokių, kurios būtų tikrų tikriausių vairovykštės spalvų.
Vaivorykštinė rožė nėra naujiena ir yra žinoma jau labai senai. Tiksliau tai būdas, kaip nudažyti rožės žiedlapius įvairiomis spalvomis, pritaikant natūralų, gamtinį principą. Gėlės stiebu vanduo teka į žiedą ir žiedlapius. Jei stiebą suskaidysite į keletą dalių ir kiekvieną dalį pamerksite į skirtinga spalva nudažytą vandenį, rožės žiedlapiai palaipsniui nusidažys skirtingomis spalvomis. Gėlė, maitinama spalvotu vandeniu tokiu būdu, neišsilaikys taip ilgai, kaip pamerkta į įprastą vandenį. Tad Jums spręsti ar norite užsiimti šiuo eksperimentu. Tačiau po eksperimento r0žę galite sudžiovinti, taip pratęsdami gėlės gyvenimą. Spalvos turbūt pasikeis, bet vaivorykštės atspalviai turėtų išlikti.
Pirmiausia jums reikėtų nusipirkti jums patinkančių rožių. Gėles rinkitės geriau didesniais žiedais, tuo būdu dažytų žiedlapių efektas bus geriau matomas ir išraiškingesnis, taip pat storesniais koteliais, nes juos reikės perskelti į kelias dalis. Kad rožė taptų spalvinga, reikėtų naudoti maistui dažyti skirtus dažus, turinčius mažiausiai chemijos savo sudėtyje ir nekenkiančius gėlėms. Spalvas rinkitės kuo įvairiausias, juk neveltui tokios rožės vadinamos “vaivorykštinėmis”. Spalvas galite maišyti tarpusavyje, sukurdami savitų ir originalių atspalvių, kurių turbūt neišgautumėte, naudodami grynų tonų spalvas. Pasiruoškite keturis indelius su savo pasirinktomis spalvomis ir tuomet, kaip parodyta nuotraukoje žemiau, atskirkite gėlės kotelį į keturias dalis, kurias vėliau merksite į dažus.
Principas tas, kad šiuo būdu pamerktos gėlės žiedlapiai ilgainiui nusidažo vandenyje esančiomis spalvomis. Kad rožės žiedas nebūtų tik kelių spalvų ir išsiskleistų įvairiausiais atspalviais, kai pastebėsite, jog rožės žiedelis keičia spalvą, gėlės kotelio atšaką galite ištraukti iš indelio ir įmerkti į kitą indelį su skirtingos spalvos vandeniu. Taip rožės žiedeliai pasipuoš intensyviais, įdomiais atspalviais. Gėlės žiedų spalvas kursite patys, tad turėtų būti gana smagi ir kūrybiška veikla.
Tokių rožių galite pasidaryti kuo įvairiausių, juk sunkoka būtų nuspėti, kokiomis dar spalvomis gali sužydėti vaivorykštinė rožė.
Puoškite jomis namus, kuomet pavasario saulės spinduliai vis dažniau pažvelgia pro langą, o mums taip norisi giedrų spalvų ir pavasariško nuotaikingumo.
Iš šių gėlių gautųsi nuostabios vaivorykštinės puokštės. Dar viena užduotis pavasariui. 🙂
Geles ziauriai gerai atrodo, bet dar siulau padaryti dirbtines, ikisti i karsta sokolada ir pabarstyti pabarstukais