Šventinis interjeras namuose: patarimai, kaip jį sukurti  

Būtų sunku nesutikti, jog namuose, dvelkiančiuose šventine nuotaika, Kalėdų laukti kur kas smagiau ─ net ir po sunkios dienos čia pasimiršta visos bėdos, o širdį užpildo ramybė. Tačiau norint, kad visa tai nebūtų tik skambios frazės, reikia įdėti ir šiek tiek pastangų ─ jei atkreipsite dėmesį į šiuos patarimus, sukursite Kalėdų dvasia alsuojančią namų aplinką.

sventinis interjeras namuose

Nesusitelkite į vieną kambarį. Bene daugiausiai dėmesio visuomet skiriame svetainei ─ juk tai tarsi reprezentacinė erdvė, kurioje nuolat tenka priimti svečius. Visgi, jei norisi, kad išėjus iš šio kambario šventinė nuotaika neapleistų, vertėtų pasirūpinti, kad bent keli kalėdiniai papuošimai papildytų ir Jūsų miegamąjį bei kitas namų zonas. Net ir nedidelė eglutė, ant lango mirksinčios kalėdinės girliandos ar sniego burbulas primins apie netrukus ateisiančias šventes.

Reklama

Daug dėmesio skirkite detalėms. Žavus interjeras susideda iš mažų smulkmenų ─ nepamirškite to ir kurdami šventinę aplinką. Jei norisi, kad namuose apsigyventų Kalėdos, neužteks pasirūpinti tik eglute: turite apgalvoti, kaip puoselėsite kiekvieną kertelę. Įsigykite kalėdines servetėles, papuoškite stalą vainiku, virtuvėje patieskite šventinę staltiesę ─ tokios užduotys nepareikalaus didelių pastangų, tačiau ženkliai prisidės prie bendros atmosferos.

Pasitelkite kalėdinius simbolius. Tai pats paprasčiausias būdas interjerą pritaikyti Kalėdoms ─ net ir tuomet, jei naudosite tik pavienes detales, namai prisipildys šventinės nuotaikos. Kiemą ar balkoną papuoškite elnio, Kalėdų senelio dekoracijomis, ant stalo patupdykite angeliuką, židinį papuoškite kojine… Jei šiek tiek pasistengsite, net ir kalėdinės girliandos gali pavirsti šventiniais simboliais ─ dėl tokių idėjų interjeras taps tik dar įdomesnis!

Nepamirškite žvakių. Dar vieni itin svarbūs ir prasmingi kalėdiniai papuošimai, kurie verti atskiros pastraipos ─ žvakės su šiomis šventėmis siejamos nuo viduramžių laikų, todėl įtraukti jas į dekoracijų sąrašą tiesiog privalu. Visas jų grožis atsiskleidžia sutemus ─ jei sukursite jaukią šviesos kertelę, namams suteiksite magišką prieskonį.

Dabar tai galima padaryti ir nesijaudinant dėl saugumo: sparčiai populiarėja LED žvakės, kurios tik skleidžia šviesą, tačiau negali užsidegti ─ tai ypač aktualu, jei namuose Kalėdų laukia ir jaunieji šeimos nariai.

Išnaudokite turimus papuošimus. Prieš perkant naujas puošmenas, vertėtų peržiūrėti namuose esančias dekoracijas ─ jei pakeisite jų vietą, kalėdinis interjeras atrodys visiškai kitaip. Žinoma, ne visas iš jų norėsis naudoti dar kartą, tačiau atsižvelgę į jų stilių ir spalvas, lengviau nuspręsite, kokiais papuošimais papildyti jau sukauptą kolekciją. Gausų šventinių dekoracijų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Pasidomėkite šių metų tendencijomis. Jei pritrūkote idėjų, galite pasidomėti vyraujančiomis Kalėdų madomis: pavyzdžiui, šiais metais daug dėmesio sulauks jaukusis rustic stilius ir visomis vaivorykštės spalvomis pražysiančios eglutės. Tiek šias, tiek kitas tendencijas turėtumėte pritaikyti pagal save ─ juk tai įkvėpimo šaltinis, o ne griežtos taisyklės. Pažiūrėkite į jas kūrybingai ir patys negalėsite atsistebėti galutiniu rezultatu!

Svarbu, jog kalėdinis namų stilius būtų ne tik jaukus, bet ir harmoningas ─ tik tuomet atmosfera alsuos ramybe. Tad rinkdami naujas detales, nepamirškite jų suderinti tarpusavyje ir išlaikykite vientisą stilių ─ jei vadovausitės šiais patarimais, nesunkiai tai padarysite.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *