Rankų darbo puošmena puodeliui

apmegztaspuodukasAtėjus žiemai dažnai tenka mėgautis ne vien jos teikiamais malonumais, bet ir beveik kasdien susidurti su jos minusais – šalčiu, speigais, nemaloniu vėju. Kartais, nors ir nebūna baisiai stingdančio šalčio, – lauke pusto ar ramiai sau sninga, mums vis tiek norisi kažko šilto. Būna verdame sriubą, įvairiausius šiltus patiekalus valgome, bet, ko gero, taip pat natūraliai padidėja ir išgeriamos arbatos ar kavos kiekiai. Nenuostabu, kad grįžę namo puolame prie arbatinuko, galvojame – puiku, juk žiema, o sako tik žiemą kava ir arbata tokia skani! Taigi, kadangi kavos ar arbatos puodelis neatsiejamas nuo žiemos sezono, o mes ne visi turime mums patinkančius puodelius, o galbūt jie būna atsibodę, norėčiau pasiūlyti jums kaip atsinaujinti, papuošti, o dar kitaip sakant tiesiog „aprengti“ savo žiemos draugą –puodelį, šiltu rankų darbo „megztuku“.

Žinoma, kai kas gali galvoti, jog šitas rankdarbis greičiausiai tinka tik mėgstančioms megzti, tačiau manau, visi namuose turite virbalų ir siūlų, o laikas per kurį numegsite savo puodeliui megztuką ne ilgesnis nei pusvalandis. Darbas labai paprastas, greitas, tačiau viską reikėtų daryti kruopščiai. Pirmiausia, išsirinkite jums patinkančią siūlų spalvą, būtų puiku, jei ji derėtų prie puodelio spalvos. Galite megzti įvairiausiais raštais, spalvomis, daryti viską kas paklūsta jūsų norams ir fantazijai. Išmatuokite kokio aukščio ir pločio yra jūsų pasirinktas puodelis, užsirašykite centimetrus ir pradėkite megzti. Numezgę mezginį, atitinkantį puodelio ilgį ir aukštį, apjuoskite juo puodelį ir viršuje prie rankenėlės susiūkite mezginio spalvos siūlu. Ant mezginio galite išsiuvinėti ar prisiūti įvairius nuotaiką pakeliančius ženkliukus, užrašus ar kitokius jums patinkančius motyvus.

Reklama

Na, o jeigu vis dar jūsų neįkalbėjau pradėti megzti ir jūs išties labai nemėgstate tuo užsiimti, alternatyva būtų paprasta, ­ jums tereikia susirasti seną, nebereikalingą ar atsibodusį megztinį, kurio nebesiruošiate nešioti ir iš jo pasidaryti būtent tą patį. Tiesiog pasimatuoti savo puodelio aukštį ir plotį ir išsikirpti tokį „megztuką“ puodeliui. Geriausia būtų, jeigu prieš uždedant darbelį ant puodelio jūs apsiūtumėte jo kraštus, kad ilgainiui jis nepradėtų irti. Nepamirškite, kad taip pat galite prisiūti įvairiausių užrašų ir kitų detalių (mažų sagų, linksmų paveiksliukų, kaspinėlių ir kt.).

Praktika parodė, kad naudojant tokį puodelį su megztuku, arbata iš ties ilgiau išlieka karštesnė, o taip pat, imant karštą puodelį nebegresia nusideginti rankos. Ką jau kalbėti apie tokio puodelio jaukumą ir grožį, juk ne vien arbata ir kava žiemą šildo mūsų širdis!

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *