Padėkliukai iš senų žurnalų

Ko gero, šis žaismingas rankdarbis daromas dėl trijų priežasčių. Pirma: ženkliai sumažėja nereikalingų žurnalų krūvos, antra: nereikia pirkti padėkliukų rytinės kavos puodeliui, trečia: dėl to mielo jausmo, kuris atsiranda ką nors padarius savo rankomis. Taigi, pasidaryti tokį padėkliuką yra tikrai ir naudinga ir smagu, taip pat nėra sudėtinga, o mėgstantiems lankstyti iš popieriaus, ko gero, pasirodys vienas juokas. Tokius padėkliukus galite naudoti kur tik jums patinka: tiks ir po gėlių vazonais padėti ar atėjus svečiams ant tokio rankdarbio nebus gėda ir kokiais skanumynais pasivaišinti. Tokius pačius padėkliukus galite daryti ir iš paprasto kartono ar storo piešimo popieriaus, tuomet galite juos nudažyti sau patinkančia viena ar keliomis spalvomis, kadangi būtent žurnalų padėkliukai bus tikrai margi. Taip pat, vertėtų rinktis kuo storesnį žurnalą, kad padėkliukas būtų kuo tvirtesnis. Pirmiausia, pabandykime pasidaryti vieną bandomąjį padėkliuką, o paskui, žinoma, pasidarykite jų kuo daugiau, taigi pradėkime darbą.

 Mums reikės (vienam mažam padėkliukui):

  •  Penkių žurnalo ar jūsų pasirinkto popieriaus lapų
  • Žirklių
  • Dažų (jeigu norėsite nudažyti savo padėkliukus)
  • Klijų (jei nesiseks užlenkti padėkliuko lapelių)

Darbo eiga:

Reklama

Pirmiausia, šiam darbui pasirinkite patogią vietą, geriausia būtų dirbti prie stalo, nes būtinas kietas paviršius. Paimkite žurnalo lapą( nepamirškite imti jų kuo storesnių), jį perkirpkite pusiau, paimkite vieną atkirptą dalį ir ją perlenkite lygiomis dalimis per pusę, tuomet kitas abi dalis dar per pusę, taip lenkite lygiai abi puses kol gausite vieną ilgą sulankstytą lapelį, tuomet jį perlenkite lygiai pusiau, turėtumėte gauti štai tokį lapelį.

Tą patį padarykite su kita lapo puse bei visais kitais penkiais lapais juos perkerpant. Padėkliuko dydį ir storį galite formuoti pagal savo norus, jei norite smulkesnio – darykite plonesnius lapelius ir daugiau sulankstykite. Kai pasidarysite visus lapelius, pabandykite juos užmauti ant kitų lapelių.

Taip formuodami savo padėkliuką suverkite vienodai visus lapelius, kol gausite mažytį padėkliuką. Jo galiukus, kurie kyšos iš šonų, prieš tai šiek tiek patrumpindami žirklėmis, užlenkite už šalia esančių kito lapelio tuščių vietų, kad visas padėkliukas sutvirtėtų ir būtų baigtas. Jeigu padėkliukas išėjo netvirtas, galite panaudoti klijus ir taip jį sutvirtinti. Na, o jei padėkliuką darėte iš piešimo popieriaus ar kartono, nepamirškite jį nudažyti. Dažykite juos tokia spalva, kokia jums tinka prie pavyzdžiui, kambaryje esančių baldų ar kitų ant stalo stovinčių daiktų, tuomet jie atrodys tik dar stilingesni. Tokiu pat principu darykite ir kitus įvairaus dydžio ir smulkumo padėkliukus. Ši idėja pagyvins Jūsų namų interjerą ir suteiks didelį malonumą kai ankstų rytą pasidėsite kavos puodėlį ant savo rankų darbo padėkliuko!

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *