Užuolaidos iš senų kompaktinių diskų

Tikriausiai, pagalvojus apie senus kompaktinius diskus jokių minčių apie jų realų panaudojimą nekyla. Pasirodo, smarkiai klystame, nes jų nereikia nei metų metus laikyti apdulkėjusioje lentynoje, nei pulti išmesti – jie gali būti puikiausiai panaudoti mūsų namų interjere. Jeigu jums patinka, kai jūsų kambarys ryškus ir išskirtinis, o taip pat turite nei daug nei mažai – apie 100 ar šiek tiek daugiau kompaktų (pasidarysite užuolaidas standartinio dydžio langui), pats laikas kibti į darbus. Žinoma, tokios originalios užuolaidos nepaslėps daug saulės šviesos, o labiau ją atspindės, tada galite jas kabinti tiesiog kaip puošmeną ant kitų užuolaidų arba žaliuzių, taip pat, nebūtina jas kabinti ant langų, galite naudoti ir pereinamų kambarių tarpduriuose ir visose kitose jums patinkančiose vietose. Kitas variantas, jeigu jums patinka, kai kambaryje labai šviesu ir jauku, o jūs gyvenate ne pirmuose namo aukštuose, tokiu atveju drąsiai galite jas naudoti kaip pagrindines (dienines) kambario užuolaidas. Taigi, pabandykite pasidaryti ir įvertinanti patys.

 Jums reikės:

 Šimto ir daugiau jums nereikalingų kompaktinių diskų

Reklama
  • Žvejybai skirto valo
  • Mažų, jums patinkančių karoliukų
  • Žirklių
  • Gražaus pagaliuko, kuris laikytų jūsų užuolaidas ir atitiktų jūsų lango ilgį

 Darbo eiga:

 Paimkite žvejybai skirtą valą, atsikirpkite tokį ilgį, kokių jums reikės užuolaidų, rezervui palikite jo pačių užuolaidų užrišimui ant pagaliuko bei apačioje būsiančiam ir viską prilaikančiam mazgeliui. Paimkite valą, suriškite storą mazgelį ir verkite karoliukus, užvėrę kelis ar keletą, paimkite seną kompaktinį diską ir per jo skylutę perverkite valą, paskui būtinai dėkite dar karoliuką, kad laikytųsi ir nesiliestų su kitu disku, taip darykite su visais kitais diskais, vis pridėdami po vieną karoliuką, užriškite valą ant pagaliuko arba vinuko, kurį galite įkalti į pagaliuką jei tik norite. Taip darykite ir kitas kelias „diskų juostas“ savo užuolaidoms, jos, žinoma, gali būti ir ne vienodo ilgio jei tik norisi, improvizuokite. Kai pasidarysite jūsų nuomone užtektinai, visas suriškite ir pakabinkite. Užuolaidos baigtos!

Tokias užuolaidas galite daryti ir sudėtingiau, tokiu atveju jos bus tik tvirtesnės.

Šimto ir daugiau jums nereikalingų kompaktinių diskų Jums reikės:

  • Apie šimto savaržėlių
  • Grąžto
  • Lentos užuolaidoms pritaisyti
  • Varžtų prisukti

 Darbo eiga:

Reklama

Paimkite kompaktinį diską, atsargiai, jo apačioje su grąžtu padarykite dvi skylutes, kad galėtumėte pritvirtinti jį prie lentelės, tada susukite jį varžtu. Visuose kituose kompaktuose padarykite irgi po dvi skylutes, nes per jas versite ir jų pagalba formuosite savo užuolaidas kaip parodyta nuotraukoje. Atsižvelkite, kokio pločio užuolaidų norėsite, nes patogu bus iš karto prisigręžti pagrindinius kompaktinius diskus prie lentelės.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *