Apsilankius pirmiesiems vėsiems orams, namuose norisi turėti kuo daugiau šiltų ir minkštų kilimėlių. Juk kaip puiku, ryte tik prabudus žinoti, jog prie lovos guli jaukiai įsitaisęs pats šilčiausias kilimas, padedantis jums kasryt nesušalti savo kojyčių. O puikiau už tai yra tik faktas, jog tą kilimą pasidarėte jūs patys.
Pasidaryti kilimą gali kiekvienas. Tai nėra sudėtingas, brangiai kainuojantis darbas. Tiesiog reikia kantrybės. Nors dažnai jau po pirmosios kilimo eilutės atsiranda didinga motyvacija – tęsti darbą ir pamatyti galutinį kilimėlio modelį. Kilimus žmonės daro įvairiai. Jeigu kalbėsime apie rankų darbo kilimus, kuriuos galima pasidaryti namų sąlygomis, tai populiariausias kilimų darymo būdas – siūlų arba juostelių rišimas sukant juosteles ratu. Kitas būdas yra siūlus ar norimo ilgio, spalvos, pločio, susikarpytas juosteles rišti ant plastikinio tinklelio. Šis būdas tikrai puikus, nes kilimai būna iškilūs, minkšti ir ilgo plauko. O svarbiausia, tai kainuoja centus, ypač jeigu turite daug medžiagos skiaučių ar siūlų.
Šiandien norėtume pasiūlyti antro būdo siūlinį “burbulinį” variantą ir pasidaryti mielą kilimėlį vonioje pasitiesti ar miegamąjame prie lovos pasidėti. Originaliam kilimėliui “nusimegzti” reikės siūlų atsargų. Pasižiūrėkite kokių siūlų turite namie, derinkite jų spalvas tarpusavyje, kad kilimėlis išeitų gražus. Jeigu neturite siūlų ir ketinate eiti pirkti, nepamirškite, kad galite naudoti kelių spalvų siūlus. Pačias spalvas rinkitės pagal tai, kokias mėgstate ir pagal patalpos interjerą. Pasirinkus kelių skirtingų spalvų siūlus, kilimėlis atrodys kontrastingai, o pasirinkus artimų atspalvių siūlus, kilimas atrodys harmoningai – kas labiau tiktų Jūsų kambariui?
Taip pat jums reikės specialaus tinklelio, panašaus kaip matote nuotraukose. Tokį plastikinį tinklelį galite įsigyti apdailos ar statybinių medžiagų parduotuvėje. Kilimo dydį reguliuojate patys, žiūrėkite, kokio kilimo jums reikia ir kiek siūlų turite. Taip pat pasiruoškite geras žirkles, jų šiam rankdarbiui tikrai prireiks.
Kaip matote iš nuotraukų, ant rankos yra viniojamas siūlas, tuomet gautas siūlų pundelis yra surišamas to pačio siūlo kilpele. Kai siūlų “kamuoliukas” gerai sutvirtinamas ir perrišamas, pasidaro du siūlų kupsteliai, arba, kitaip sakant, siūlas padalina kamuoliuką į dvi dalis. Tuomet sekantis veiksmas yra tų kupstelių atskyrimas, perkerpant pusiau. Taip jūs gaunate du nuostabius siūlų burbuliukus, kuriuos po vieną rišame prie tinklelio. Kaip matote nuotraukose, siūlų kamuoliukai rišami labai arti vienas kito. Jeigu taip nenorite, tarpus galite daryti savo nuožiūra. Nieko baisaus jeigu jie bus ir didesni, kamuoliukai bus laisvesni ir nesuspausti. Taigi, karpykite burbuliukus, darykite juos įvairių spalvų, derinkite spalvas ir taip, smagiai leisdami laiką, pasidarysite labai gražų ir šiltą kilimėlį,
kuris tikrai papuoš, įneš jaukumo bei šilumos į Jūsų namus.