Kiaušinių dažymas vašku

Vienas seniausių Velykinių kiaušinių marginimo būdų tai dažymas vašku. Tai ypatingo kruopštumo reikalaujantis marginimo būdas ir gal iš pirmo karto nebus taip lengva sukurti norimą raštą, tačiau puoselėjant tradicijas, siūlome išbandyti ir išmarginti Velykinius margučius Jūsų sukurtais raštais.

Pirma jums reikės darbo įrankio, kurį galite pasidaryti išties paprastai. Į pieštuko buką galą jums tereikia įsmeigti vinuką su mažyte galvute arba adatą. Jei norite piešti skirtingų storių raštais reikėtų pasigaminti kelius įrankius su skirtingo dydžio vinuko galvutėmis ar adatų bukais galais.

Reklama

Mums taip pat reikės vaško (ne parafino) ir patogiausia jį šildyti ant mažos ugnies. Mes susikonstravome štai tokį paprastą “mechanizmą” vaško šildymui.

Ryškesni raštai bus, jei naudosite baltus kiaušinius. Vinuko galvutę mirkykite į ištirpintą vašką ir pieškite norimus raštus ant kietai išvirto ir dar šilto kiaušinio. Vaškui sustingus kiaušinį dėkite į šiltus (ne karštus!) dažus. Jei norite, išgauti kelių spalvų margutį pirma nusipieškite dalį raštų ir dėkite į šviesius dažus (pvz. geltonus). Ant nudžiuvusio kiaušinio tęskite rašto piešimą ir dėkite į kitus dažus (pvz. raudonus) ir taip toliau.  Svarbiausia dažant keliomis spalvomis pirma kiaušinį dėti į šviesiausius, o vėliausiai į tamsiausius dažus.

Po paskutinio dažymo atvėsus kiaušiniams vašką nugramdome arba pašildome ir nušluostome servetėle. Šie margučiai netik papuoš jūsų Šv. Velykų stalą, bet ir padės išlaikyti senąsias lietuvių tradicijas!!!

 


Reklama

1 thought on “Kiaušinių dažymas vašku”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *