Ką reikia žinoti renkantis vandens šildytuvą?

Renkantis naują vandens šildytuvą savo namams, reikėtų pasirinkti vandens šildymo sistemą, kuri ne tik užtikrins pakankamą karšto vandens kiekį, bet ir efektyviai naudos energiją, taupydama jūsų pinigus. Tai apima įvairių vandens šildytuvų tipų, tinkamo dydžio ir kuro šaltinio įvertinimą ir nustatymą individualių namų poreikiams patenkinti. Šiame straipsnyje aptarsime į ką atkreipti dėmesį, prieš pasirenkant vandens šildytuvą.

vandens sildytuvas

Vandens šildytuvų rūšys

Reklama

Prieš įsigyjant patartina žinoti apie įvairių tipų vandens šildytuvus:

  • Įprastiniai vandens šildytuvai, kuriuose yra paruoštas karšto vandens rezervuaras;
  • Tankeriai, tai vandens šildytuvai, kurie vandenį šildo tiesiogiai, nenaudojant akumuliacinės talpos;
  • Šilumos siurblių vandens šildytuvai, šilumą perkelia iš vienos vietos š kitą, užuot tiesiogiai gaminę šilumą karštam vandeniui tiekti;
  • Saulės energijos vandens šildytuvai, karštam vandeniui tiekti naudoja saulės šilumą;
  • Netiesioginiai vandens šildytuvai, vandeniui šildyti naudoja namų patalpų šildymo sistemą.

Atrankos kriterijai

Pasirenkant geriausią vandens šildytuvo tipą ir modelį savo namams, atsižvelkite į šiuos dalykus:

  • Kuro rūšis, prieinamumas ir kaina. Kuro tipas ar kitas energijos šaltinis, kuris bus naudojamas vandens šildymui, turės įtakos ne tik metinėms vandens šildytuvo eksploatavimo sąnaudoms, bet ir jo dydžiui bei energijos vartojimo efektyvumui. Kuras arba kitas energijos šaltinis gali būti: elektra, kuras, geoterminė energija, gamtinės dujos, propanas bei saulės energija. Šildytuvo kaina be abejo priklausys nuo pasirinktos įrenginio veikimo rūšies bei dydžio.
  • Dydis. Norint savo buitį aprūpinti pakankamu kiekiu karto vandens ir padidinti efektyvumą, reikia pakankamo dydžio vandens šildytuvo. Dydį pasirinkti reikia įvertinus namų plotą ir gyventojų skaičių.
  • Energijos vartojimo efektyvumas. Norint maksimaliai sutaupyti energijos ir sąnaudų, prieš perkant reikia sužinoti, koks energijos vartojimo efektyvumas yra vandens šildytuve.
  • Išlaidos. Prieš įsigyjant vandens šildytuvą, taip pat verta įvertinti jo metines eksploatacijos išlaidas bei palyginti šias sąnaudas su kitais mažiau ar efektyviau energiją naudojančiais modeliais.

Taigi, vandens šildytuvo pasirinkimas turės įtakos vandens šildymo sąnaudoms. Vieno tipo vandens šildytuvai gali naudoti tam tikras kuro rūšis efektyviau nei kitos rūšies vandens šildytuvai. Pavyzdžiui, elektrinis šilumos siurblio vandens šildytuvas paprastai yra efektyvesnis energijai nei įprastas elektrinis vandens šildytuvas.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *