Virtuvė lauke

Kai orai tokie vasariški, tikrai daug laiko praleidžiame gryname ore,- gulime ant pievutės, deginamės, plaukiojame ežeruose ir žinoma naudojamės galimybe pasigaminti ką nors gamtoje, o paskui kaip taisyklė daug ir ilgai užkandžiaujame. Tikriausiai ir patys pastebite kaip dažnai ruošiantis iškylai gamtoje, prisidedate perdaug maisto, tačiau praėjus kelioms poilsio valandoms jis tarytum išgaruoja. Tiksliau kalbant, pasitvirtina senas geras posakis „gamtoje valgyti skaniausia“. Taigi, kad skanų ir sveiką maistą galėtume valgyti labai dažnai, gal kasdien, o gal bent savaitgaliais, ir nereikėtų niekur toli važiuoti iš namų, siūlau pasvajoti apie lauko virtuvėlę.

Žinoma, įvairiausios pavesinės, rankų darbo lauko krosnys ar tiesiog tam tikri ploteliai kepti kepsniams pas mus irgi jau seniai neatsiejama sodybos ar nuosavo gyvenamojo namo dalis, tačiau dėl to pačio populiarumo, retas, kuris pasidaro originalesnę ir tikrą, funkcionalią lauko virtuvę. Tai jokiu būdu nereiškia, kad tam reikia daug daugiau pastangų, tiesiog tokiam pasirinkimui reikia originalesnių sprendimų. Savo kieme turint tokią virtuvę, jūs visada turėsite kur priimti savo svečius, taip pat galėsite prie jų pačių gaminti skanius patiekalus net nepastebint, kad esate ne namuose, kadangi vasaros metu ji funkcionuos ne prasčiau nei namų virtuvė. Taip pat jums nereikės pastoviai bėgioti iš namų į kiemą, nes viską turėsite po ranka.

Reklama

Tokios lauko virtuvėlės labai madingos užsienyje, ypač tokiuose kraštuose, kur visus metus yra šilta ir beveik nelyja, tačiau tokią pačią ar labai panašią lauko virtuvę galima įsirengti ir Lietuvoje. Taigi, jeigu susidomėjote tokios virtuvėlės idėja, o ir žinoma, dievinate šiltus vasaros vakarus leisti komfortiškai ir be abejonės gamtoje, ši virtuvės idėja jums turėtų ir tikti ir patikti. Pirmiausia, reikia gerai apgalvoti kiek tiksliai vietos jūs savo lauko virtuvei galite skirti. Jeigu vietos nemažai, virtuvę darykite kuo ilgesnę ir didesnę, kadangi turėsite daugiau vietos įvairiems virtuvės įrankiams, puodams, keptuvėms, prieskoniams susidėti. Taip pat galėsite pasistatyti didesnį grill‘į.

Pačią lauko virtuvę, galite mūryti iš jums patinkančių plytų, ar akmenų, tačiau nepamirškite visko derinti ir su jūsų kiemo bendru interjeru, derinkite spalvas bei medžiagas.

Labai gražiai atrodo ir medinės virtuvės, medinėmis spintelėmis, mediniais staliukais ir kėdėmis. Taip pat galite derinti ir medinę bei plytinę virtuves.

Lauko virtuvė gali būti mūryta ar medinė be stalčiukų, vientisa, arba galite naudoti padarytas spinteles ir jas įkomponuoti į būsimą, pagrindinį virtuvės ‚stalą‘. Nepamirškite savo lauko virtuvei parinkti gražaus stogelio pasislėpti nuo lietaus. Taip pat visose minėtose virtuvėse galite naudoti įvairų spintelių išdėstymą, – vieną ilgą stalą su kėdėmis, lygų baro įvaizdžiui, arba virtuvę su viduryje esančia taip vadinama ‚sala‘- mažu pagalbiniu staliuku ar kt.

Reklama

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *