Mūsų sodo takelis

Vasarai įsibėgėjus daugelis žmonių noriai savo laiką leidžia gamtoje, nesvarbu kokia vieta tai būtų, –  gražaus ežero pakrantė ar nuosavo namo sodelis, kurį dažnas taip norime paversti jaukiu gamtos kampeliu, juk kaip žinia, ne kiekvienam pavyksta ištrūkti išsvajotų atostogų prie jūros ar į tolimesnius kraštus. Būtent dėl laiko stokos, o gal nesibaigiančių darbų, kurie neleidžia čia ir dabar atostogauti, kiekvienam vertėtų turėti kad ir mažytį sodą, kuriame taip malonu leisti gražius vasariškus vakarus ir planuoti būsimas atostogas.

Be abejonės, esame kruopštūs ir darbštūs žmonės, todėl savo sodeliu, jeigu žinoma pavyksta tokį turėti, tikrai rūpinamės, kad ir mažyčiu, kad ir ne tobulu, t.y. – sodiname ar kabiname įvairiausias gėles, darome rankų darbo papuošimus, puoselėjame veją, deriname kitus akcentus.

Reklama

Tačiau kartais vis tiek ką nors pamirštame arba rodosi, kad kažko dar trūksta ar sodas neturi vientisumo, kad taip nebūtų ir kad nereikėtų ilgai ieškoti kaip dar išpuošti ar atnaujinti savo sodą, siūlau pasvarstyti apie sodo takelį. Sodo takelis, tikrai svarbi jūsų sodo detalė, ypač pagyvinanti ir nedaug kainuojanti lyginant su pastoviu sodo gėlių pirkimu. Jeigu jūs vertinate natūralumą, paprastumą ir norite akcento, kuris pabrėžtų jūsų sodo ir gamtos grožį bei turėtų paskirtį, tada jums tikrai vertėtų įkomponuoti savo sode tokią detalę. Takelis, žinoma, daromas ne vien dėl grožio, o ir dėl patogumo, juk žymiai tvarkingiau ir švariau vaikščioti patiestu takeliu, o ne žeme. Jeigu nemėgstate sode turėti daug gėlių, arba neturite jų priežiūrai laiko ir vertinate natūralią gamtą, vertėtų tiesti medinį sodo takelį, kadangi medis visada atspindi gamtą ir pabrėžia sodo natūralumą.

Reklama

Prieš darant tokį takelį, reikėtų apskaičiuoti kiek medinių lentelių jums reikės ir kaip jas tiesite savo sode. Komponavimas gali būti įvairus, priklauso nuo pačio sodo, tačiau galite daryti ir paprasčiau – tokį takelį tiesti tik ten, kur dažniausiai vaikštote. Taip pat derinkite ir įvairius akmenukus, žolytę ir kitus kuo natūralesnius akcentus.

Panašiai yra ir su natūralių didelių akmenų sodo takeliu. Toks takelis taip pat labiau tinkamas sodui, kurio šeimininkai vertina pačią gamtą ir nenori apkrauti savo sodo nereikalingomis detalėmis. Pasidarius tokį takelį, gamta tikrai suspindi ir atrodo, jog takelis tarsi susilieja su žaluma, kadangi, patys akmenys vėliau apauga žolėmis. Komponavimas irgi yra labai įvairus, kitaip tariant, tai laisvė jūsų pačių fantazijai, kadangi, kuo skirtingiau jie bus sudėti, tuo natūraliau atrodys vėliau. Žinoma, šiokios tokios formos vertėtų laikytis.

Taip pat yra ir kitų takelių idėjų, tiems, kurie norėtų daugiau tvarkos ir švaros savo sode. Tuomet galite naudoti paprasčiausias plyteles,  tačiau irgi būtinai sugalvoti kaip jas norite sudėlioti, mat tik taip galima net pačias nykiausias plytas paversti tikra sodo sensacija.

Kitas būdas yra tie patys akmenukai, tačiau, kad būtų tvarkingiau ir įdomiau, naudokime jau nusipirktus kelių rūšių akmenukus, juos stilizuotai išberkime, įkomponuokime natūralių didesnių akmenukų. Taip pat galima, kažkuriose vietose palikti vejos dalį ir aplinkui labai šauniai panaudoti savo turimus akmenukus.

Taip pat nepamirškite, daryti įvairias pertvaras, išgauti įvairias įdomias formas iš takelių, tai labai pagyvina bendrą sodo nuotaiką.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *