Spintelė iš senų laikraščių

Popierius yra gaminamas iš medienos. Ar ciklas gali būti “apverstas” ir iš popieriaus būtų pagaminta mediena? Kaip, jei perdirbtume laikraščius, sukurdami naujovišką į medieną panašią medžiagą?

Meike Meijer studijų dizaino akademijoje Eindhovene metu nusprendė, kad atėjo laikas sukurti kažką tai naudingo iš senų, niekam nebereikalingų laikraščių ir atliko projektą. Olandų dizaino grupė Vij5 pritaikė projekto idėjas, kurdami NewspaperWood produktus.

Medienai virtus popieriumi, ji ir toliau gali būti perdirbama, bet daugiau ar mažiau mediena lieka popieriaus formoje. Meijer aiškina: “Maniau, kad būtų malonu procesą atgręžti atgal ir popierių vėl paversti medžiu. Aš suklijavau ir susukau popierių taip tvirtai, kaip tik įmanoma. Klijuojant laikraščius, aš kiekvieną dieną praleisdavau po keletą valandų. Pagaliau atsirado pirmasis popierinio medžio kamienas.” newspaperwood-1

Reklama

Kai NewspaperWood “kamienas” perpjaunamas, popieriaus sluoksniai atrodo kaip medienos tekstūrinės linijos ar medžio rievės. Medžiaga yra pakankamai tanki. Tad gali būti pjaunama, šlifuota ar apdirbama kitu kokiu tai būdu, panašiai kaip mediena.

Laikraščiams sluoksniuoti Vij5 naudoja klijus vandens pagrindu, kuriuose nėra tirpiklių ir plastifikatorių. Naudojant ekologiškus klijus, dirbiniai iš popieriaus tampa 100% perdirbami.

newspaperwood-21

Žemiau eančiose nuotraukose – spintelė, kurios gamyboje buvo panaudotas perdirbtas popierius. Baldas, kurį suprojektavo ir pagamino Vij5, buvo eksponuojamas praėjusių metų balandžio mėnesį, tarptautinės dizaino savaitės Milane, metu.

newspaperwood-3

Reklama
newspaperwood-4

Vij5 pripažįsta, kad NewspaperWood netaps alternatyva medienai. Projekto tikslas – “apversti” medienos transformacijos į popierių ciklą ir paversti nebereikalingas medžiagas į kažką tai vertingo. Vij5 transformavo laikraštį į tvirtesnę, universalią statybinę medžiagą, kuri gali būti panaudojama įvairiausiose srityse.

Šiandien, laikraščių spausdinimo būdai yra labai efektyvūs ir atliekų lieka minimaliai. Tačiau vakardienos laikraščiai visuomet yra vakarykščiai. Tuo būdu tapdami puikia vietinės žaliavos šaltiniu.

 

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *