Virtuvei žavesio suteiks dekoruoti stiklainiai

Dekupažas – tai žodis, kurį galime dažnai išgirsti kalbant kelioms šiuolaikinėms moterims. Būtent jos stengiasi į savo namų atmosferą įnešti kažką unikalaus bei tokiu būdu šią erdvę padaryti kiek jaukesne ar bent jau išskirtine. Tačiau įprastai yra apsiribojama įprastais dekupažavimo paviršiais – tai yra mediena (įvairios dėžutės ir panašiai). Vienaip ar kitaip, šiandien siūlome į šią sferą pažvelgti kiek kitaip ir paįvairinti savo virtuvės indus. O konkrečiau – stiklainius bei kitus stiklinius indelius, kuriuose laikote kruopas ar arbatžoles.

Jei nusprendėte, jog šis pasiūlymas bent kiek sudomino, galime aptarti ir daiktų sąrašą, kurių prireiks norimam tikslui pasiekti:

Reklama
  • Stiklainis arba kitas stiklinis indelis;
  • Skysti klijai (tinka lipalas);
  • Įvairių raštų servetėlės;
  • Žirklės;
  • Teptukas;
  • Nedidelis plastmasinis indelis.

Kadangi visos priemonės tikriausiai buvo Jūsų namuose ir neužtrukote jų ieškodami, galime aptarti ir gamybos procesą. Pirmiausia išsirinkite norimos servetėlės rašto dalį ir ją išsikirpkite. Kadangi jos dažniausiai būna kelių sluoksnių, reikėtų pašalinti nereikalinguosius. Tad nuo iškirptojo rašto ar detalės atsargiai nuimkite apatinius (permatomus) sluoksnius. Toliau reikia pasiruošti klijus- sumaišykite lipalą su vandeniu santykiu 1:1 bei teptuko pagalba gerai išmaišykite. Atlikę šią užduotį galite darbus tęsti toliau. Tai yra pradėti dekoravimo procesą – pridėkite iškirptąją servetėlės dalelę ant stiklainio ir klijų mišiniu sudrėkintu teptuku priklijuokite jį prie stiklinio paviršiaus. Viską pritvirtinę įvertinkite vaizdą ir arba palikite nudžiūti, arba apklijuokite didesniu kiekiu ornamentų (galite rinktis pagal savo skonį). Viską padarę stiklainį palikite nudžiūti. Sveikiname pasigaminus originalų virtuvės indelį.

Skaitydami turbūt pamanėte, jog šis rankdarbis nieko vertas, nes nusiplaus po pirmojo plovimo. Tačiau tai ne tiesa. Kaip ir visos problemos, taip ir ši turi du sprendimo būdus. Pirmasis – nudžiuvusį stiklainį padengti stikliniams paviršiams tinkamu bei vandeniui atspariu laku. O antrasis yra tiesiog jo neplauti. Linkime sėkmės ir įkvėpimo kūrybiniame procese!

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *