Velykos ir veiklos, kuriomis galite užsiimti jų metu

Pavasaris – tai metas, kuomet atbunda tiek gamta, tiek žmonės ar bent jau pasikeičia mūsų mąstymas. Turbūt tik maža dalelė mūsų visų galėtų įsivaizduoti šį šviesų laikotarpį be religinės šventės – Velykų. Ji skirtingose šalyse turi vienokias ar kitokias tradicijas. Lietuvoje yra įprasta marginti, dažyti bei valgyti kiaušinius. Tačiau ar kada susimąstėte, kas galėtų šią nuostabią šventę padaryti šiek tiek unikalesne ar įdomesne?

Kadangi didžiausi entuziastai yra vaikai, derėtų aptarti keletą veiklų, kuriomis galite užsiimti tiek  Velykų išvakarėse, tiek tikrąją dieną. Vienas iš variantų būtų kiaušinių dekoravimas. Turbūt manote, jog kalbame apie jų dažymą, tačiau klystate. Pati idėja yra pasitelkus fantaziją įkūnyti kiaušinius kitam gyvenimui. Ar galite įsivaizduoti iš virto kiaušinio padarytą gyvūnėlį ar žmogeliuką? Jei kartais sunku įsivaizduoti, paprašykite vaiko pagalbos.

Reklama

Nusprendus užsiimti šia, kiek neįprasta veikla Jums prireiks keleto lapų popieriaus, žirklių, stiprių klijų, flomasterių, siūlų ir žinoma virto kiaušinio. Darbą geriausia pradėti nuo eskizo nupiešimo, nes turite nuspręsti ar kiaušinis taps zuikeliu, ar neįprastos formos žmogeliuku. Jei nusprendėte pasigaminti „mergaitę“, tuomet flomasteriais ant kiaušinio lukšto nupieškite jos akis ir burną. O siūlai gali tapti plaukais, rankomis ir kojomis. Jei Jums priimtinesnis zuikučio gaminimas, kuris yra išties lengvesnis, taip pat nupieškite akeles bei burną. O nosį padarykite iš į kamuolėlį su klijais sulipdytų siūlų. Ausys gali būti iškirptos iš popieriaus (tokiu atveju užtikrinsite jų stovėjimą). Paskutinis aspektas – pagamintųjų „aksesuarų“ pritvirtinimas. Šiam darbui atlikti puikiai tinka klijai (lengviausia priklijuoti bus su „Super“ klijais). Svarbiausia, kad klijuodami labai stipriai nespaustumėte ir nesuskaldytumėte kiaušinio lukšto.

Štai ir baigtas darbas. Tai tikrai nėra sunku, o vaiko susidomėjimą tikrai patrauksite. Tuo labiau tai puikus būdas palavinti ir savo fantaziją bei vaizduotę. Linkime sėkmės kūrybiniame procese !

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *