Skanus ir spalvotas interjero dizaino kelias

Kartais sunku sugalvoti kokios spalvos grindys, sienos, lubos galėtų būtų namuose; kokios spalvos baldus įsigyti, kokios spalvos užuolaidos ar žaliuzės kabinti ant langų. Tačiau turbūt kiekvienoje statybinių prekių ar dažų parduotuvėje dabar galima rasti spalvų paletes. Kai kurios spalvų paletės turi priedus su nuotraukomis, kuriose galima matyti įvairius spalvinius sprendimus kambario sienoms, grindims, luboms, baldams ir kitoms interjero detalėms. Taigi, yra gatavai paruoštų spalvinių receptų Jūsų namams. Tačiau einant šiuo puikiu, profesionalių dizainerių išgrįstu spalvų pasirinkimo keliu, Jūsų gali laukti kai kurie netikėtumai. Vieną dieną, apsilankę savo kaimynų ar draugės namuose, galite netikėtai nustebti.. ir šaltas prakaitas gali išpilti. Spalvos draugės kambaryje lygiai tokios pačios, kaip ir Jūsų namuose. Aišku, toks atvejis ne taip jau dažnai gali pasitaikyti, nes dizainerių paruoštų spalvinių derinių – schemų yra gana daug. Arba kiek lengvesnio emocinio svorio variantas: labiau susipažinęs ar išsilavinęs interjero dizaino srityje kaimynas, atėjęs į svečius, gali lengvai suprasti ar atspėti kokią spalvinę schemą, iš kokios parduotuvės ir kokio katalogo, Jūs panaudojote savo namams dekoruoti. 

Ką daryti, kad apsilankę svečiuose neprarastumėte žado ne todėl, kad taip gražu, bet, kad taip panašu ar analogiška? Kokius tai mielus spalvinius sprendimus galima atrasti žurnaluose, knygose ar interneto svetainėse. Bet tai šiek tiek kvepia plagiarizmu ar kopijavimu. Aišku, taip galbūt jausitės tik Jūs patys, nes spalvos greičiausiai būtų panaudotos visiškai kitaip, papuošdamos visiškai kitas interjero detales. Ta prasme, rausva sofa nuotraukoje, gali tapti rausva antklode ant sofos, violetinės užuolaidos gali tapti violetine vazele ant stalo. Na tai jau nebe kopijavimas, bet interpretavimas. Tačiau šiais inkviziciniais “copy right” laikais, interpretacija taip pat nepageidautina: piktas ir godus, su teisinėmis dogmomis gerai susipažinęs dėdė ar teta gali susigaudyti, kad mūsų sofa lygiai tokios pat spalvos kaip dizainerio “a le Novaus” sukurta sofa, kuriai idėjas jis nemokamai pasiskolino, pasinaudodamas ne copy right` inės gamtos motyvais, tiksliau, gėlytės neužmirštuolės formomis ir spalvomis.

Ką daryti? Yra dar vienas siauras, neapšviestas takelis ar keliukas. Ne kiekvienas gal juo praeis, bet kiekviena ir kiekvienas gali pabandyti. Tai skaniai spalvotas interjero dizaino kelias. Taigi, kol dar modifikuoto maisto produktų gamintojai neužpatentavo visų sėklų, iš kurių dygsta augalai ir vaisiai, daržovės ir kuriais maitinasi Žemės gyvūnai ir gyvuliai, taip pat ir aš bei Jūs, galbūt inspiraciją savo interjerui galėtume atrasti pusryčių, pietų ar vakarienės lėkštutėje.

Kambario interjeras, tuo labiau viso buto ar namo interjeras turi begalę įvairiausių detalių. Iš tiesų yra gana sunku ir galima prarasti saiką ar kontrolę iš savo vaizduotės “rankų”. Kur kas paprasčiau pabandyti SPALVIŠKAI susiorganizuoti savo lėkštutėje, lėkštėje ar kiek platesne prasme ant stalo. Ant pusryčių, pietų ar vakarienės stalo turime žymiai mažiau elementų. Pabandykime papusryčiauti, papietauti ar pavakarieniauti ne tik skaniai, bet ir spalvotai. Ir jei pajautėme, kad mūsų patiekalas jau skanus ir spalviškai, tuomet pirmyn: atkartokime keksiuko spalvas minkštose baldų dalyse, lėkštutės spalvas užuolaidose, arbatos spalvas sienose, mėlynių – lempos gaubte ir visur, kur tik fantazija siekia.

Reklama

Pažiūrėkite keletą spalvinių schemų, kuriose konceptualiai, interjero nuotaikai perteikti, yra pavaizduoti baldai, kitos interjero dizaino ir dekoro detalės. Ir visa tai inspiravo saldūs ir ne visai saldūs patiekalai.

keksiukai, kava, geltona inspiracijageltona lempa, pilki baldai

Akvamarino spalvos knygos viršelis ant stalo virsta akvamarininiu šviestuvo gaubtu.

akvamarino knyga, tamsiai pilka inspiracija

Reklama
akvamarino šviestuvas, pilkos detalės, šviesaus medžio spintelė   

Nuo mėlynių iki tamsiai mėlynos sofos, rausvo glaisto ant pyrago iki rausvos pagalvėlės.

braškės, mėlynės pyragas interjero spalvų inspiracijavioletinė sofa, rausva pagalvėlė

Reklama

Nuo rausvos lašišos iki rausvo užtiesalo, nuo medinio padėklo iki medinių interjero detalių.

rausva lašiša, medinis padėklas, spalvų inspiracija interjeruimedinės detalės, rausva antklodė

Nuo violetinėmis gėlytėmis dekoruotos lėkštutės iki violetinio kavos staliuko.

spalvotai dekoruotos baltos lėkštės, maistas inspiracija interjerui

Reklama
 violetinis stalas, nuotaikos koncepcija interjerui

Nuo žalių šakelių ant stalo iki žalios vazelės ir metalinių stalo rėmų.

tamsiai plkas stalas, žalios šakelės, maisto spalvų įkvėpimas interjerui medinės, detalės, žalia vaza nuotaikos koncepcija interjerui

Reklama
   

mod pieces 

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *