Patarimai, kaip išsirinkti nuotrauką ant paminklo

Nuotraukos ant paminklo, užrašai ir kiti vaizdai taikomi naudojant naujausią įrangą. Šiuo atveju yra labai svarbus specialisto talentas, nes tik gabus dailininkas gali atlikti tikrai aukštos kokybės graviravimą. Nuotrauka ant paminklo, kuri patikėta specialistams, yra profesionaliai vykdoma, neatsižvelgiant į proceso sudėtingumą. Kaip pasakoja kapų tvarkymo įmonės „Tyli kalva“ ekspertai, šiuolaikinės įrangos dėka meistrai sukuria tikrus šedevrus.

nuotrauka ant paminklo

Nuotraukos ant paminklo gaminimas vyksta pjaustymo, ekstrudavimo ir kitų akmens paviršiaus reljefo keitimo būdais. Tai vadinama graviravimu, o metodas priklauso nuo kliento pageidavimų. Graviravimas gali būti atliekamas rankiniu būdu arba naudojant specialius prietaisus.

Graviravimas rankiniu būdu yra pats seniausias. Graviravimas rankiniu būdu yra technologiškai paprastas, bet daug laiko reikalaujantis procesas.  Toks graviravimas atliekamas naudojant specialius įrankius, pagamintus iš itin patvarių medžiagų. Gaunamas rezultatas yra originalus vaizdas, kurį sunku pakartoti, todėl ranka graviruoti paminklai paprastai yra brangesni nei įprasta.

Reklama

Šiais laikais galite pagaminti nuotrauką ant paminklo mechaninėmis ir lazerinėmis priemonėmis. Mechaninis graviravimas atliekamas naudojant specialų prietaisą – tai pagrindinė mašinos darbo dalis. Šis prietaisas yra pagamintas iš patvarių medžiagų, todėl yra ilgaamžis. Šis metodas yra automatizuotas, todėl yra tikslesnis. Taigi tokia darbų atlikimo kaina yra mažesnė.

Nuotraukų graviravimas ant paminklo iš granito yra gaminamas naudojant lazerį. Taip pasikeičia medžiagos struktūra arba pašalinamas viršutinis sluoksnis. Rezultatas atrodo gana natūralus ir „gyvas“. Jei atsižvelgsime į kainos ir kokybės santykį, šis tipas pirmauja.

Dauguma nuotraukų yra graviruojamos ant akmens ar stiklo, bet žinoma, pirmauja akmuo, nes iš šios medžiagos pagaminti produktai atrodo labiau estetiški.

Populiariausios yra nuotraukos ant keramikos. Jų paklausa yra didelė dėl šios medžiagos stiprumo bei gebėjimo tiksliai perkelti originalų vaizdą be mažiausių pokyčių. Tokie gaminiai atrodo estetiškai patrauklūs, tarnauja daugelį metų bei neišnyksta nuo saulės ar kitų oro sąlygų. Toks variantas yra praktiškiausias ir optimaliausias dėl savo išvaizdos.

Keramika yra deginama specialioje krosnyje. Tai padaro ją patvaria. Nuotrauka ant paminklo yra perkeliama naudojant keramikinius dažus. Degimo procese dažai virinami į emalį ir gaunama monolitinė konstrukcija. Toks produktas yra patikimai apsaugotas nuo bet kokių išorinių poveikių, todėl paminklo nuotrauka ant keramikos yra geriausias sprendimas patvarumo problemai spręsti.

Menininkai atkuria vaizdą iš nuotraukų, kurių formatas yra ne mažesnis kaip 3×4 cm. Į kainą įeina nuskaitymas, fotomontažas, nuotraukų ir įrašų derinimas bei piešimas. Už papildomą mokestį atkuriamas vaizdas iš kelių nuotraukų arba  atliekamas sudėtingas retušavimas. Šis metodas ypač tinka šviesaus marmuro ar granito paminklams.

Kaip nuotrauka yra tvirtinama prie paminklo? Yra keli fiksavimo būdai. Pagrindinis fiksavimo būdas – specialūs klijai. Fotokeramika yra mirkoma pusvalandį ir vėliau pritvirtinama prie paminklo. Nuotrauką ant marmuro ar granito paminklo galima fiksuoti skystais vinimis. Prieš tvirtinant gaminį, paviršius kruopščiai nuvalomas šlifavimo popieriumi bei sausu audiniu. Fotokeramika taip pat yra valoma ir fiksuojama. Būtina paminėti, jog norėdami pritvirtinti nuotrauką prie paminklo, turėtumėte kreiptis į profesionalus, nes tai yra atsakingas procesas. Daugiau informacijos galite gauti paspaudę čia.

Nuotraukų ant paminklo tradicija nuėjo ilgą kelią nuo tradicinių, rankiniu būdu graviruojamų paminklų iki skaitmeninio spausdinimo galimybių. Nuotraukos gali būti graviruojamos net ant stiklo, tačiau, kaip minėjome, populiariausias būdas yra pritvirtinti nuotrauką prie keramikos. Taigi šiuolaikiniai paminklai beveik visada yra statomi su mirusiojo nuotrauka. Tai puikus būdas jaunesniems šeimos nariams pamatyti artimuosius ar giminaičius, kurie jau išėjo. Rinkdamiesi nuotrauką ant paminklo, pirmiausia turite nuspręsti, kokiu būdu norite graviruoti ar tvirtinti nuotrauką.

Reklama

1 thought on “Patarimai, kaip išsirinkti nuotrauką ant paminklo”

  1. Sveiki,
    Ar dirbate su foto keramika klijuojama ant antkapių?
    Galvojame apie 1 pailgą nuotrauką su 2 žmonių atvaizdais (biustais).
    Kokios kainos pagal dydžius?
    Dėkui

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *