Tikriausiai, paklausus bet kurios sutiktos moters, ar jos namams dar neužtenka įvairiausių dekoracijų, vazų, krepšelių, paveikslų, ji atsakytų – ne. Tačiau, argi tai nėra tiesa? Gerai pagalvojus įvairios smulkmenos ne tik sukuria jaukumo dvasią namuose, bet it padaro namus gražesnius bei įdomesnius mūsų svečiams. Kam neteko užsukti į būstą, kuriame visokiausių smulkmenų ir dekoro tiesiog apstu. Ir tuomet puolame klausinėti, iš kur puodukas, iš kur drambliukas? Tai suteikia džiugesio ir klausiančiam, ir atsakančiam. O ir praktiškai, kiekvieną naują dalykėlį tikrai yra kur panaudoti ar padėti.
Tačiau daugelis jau supratote, kad nenusipirksite visų pasaulio krepšelių, indelių ir visų kitų grožybių, esančių parduotuvių lentynose, ant prekystalių mugėse ar internetinių svetainių langeliuose. Ir jeigu jau nesinori pamatyti, kaip atrodo Everesto kalnai, nes dekoro grožybių kalnai ir slėniai puošia namus, ir jau beveik laikas nebe pirkti, bet atidaryti išparduotuvę ir pasidalinti su kitais dekoro mylėtojais tuo, ką turite, – bet vistiek dar kirba širdyje: ” – Dar ką nors gražaus.” Tuomet pasižiūrėkite, kokia nuostabi idėja, ir kaip lengvai ją galima įgyvendinti.
Priemonės, kurių gali prireikti, yra gana paprastos, kurias galima rasti beveik kiekvienuose namuose ar įsigyti parduotuvėje. Klausimas iškyla nebent dėl servetėlių. Bet gerai paieškojus, ar aplankius močiutes, o galbūt net pačios turite tokį hobį ir mėgstate nėriniais ir mezginiais dekoruoti interjerą, tuomet šių nertų grožuolių tikrai rasite. Kaip matote nuotraukose, taip pat reikės balionų. Rinkitės stipresnius, brangesnius, kadangi visai nesinorėtų, jog tik pradėjus tepti klijais servetėlę, balionėlis imtų ir susprogtų. Jeigu taupote laiką ir norite pasidaryti nertų krepšelių kuo daugiau, naudokite kelis balionus iškart. Taip sutaupysite laiko. Reikės ir klijų, taip pat pasiruoškite teptuką. Dar reikės dubenėlio, į kurį tilptų jūsų pripūstas balionas. Jį įstatysite į vidų.
Eiga yra paprasta,- pripučiate balioną, pagal jūsų norimą būsimo krepšelio dydį, tačiau, supraskite, kad jis turi būti kietas, o ne minkštas, kitaip servetėlės klijais neištepsite. Pasiruošiate vietą, ant kurios ištepsite servetėlę klijais. Šiuo atveju buvo naudojama plėvelė, patiesta ant tvirto pagrindo, ant kurios padėjus servetėlę, ji yra ištepama klijais. Tuomet ant baliono viršaus dedate jau paruoštą servetėlę. Balionas, kad laikytųsi stabiliai, stovi dubenėlyje ir teptuko pagalba klijais ištepate servetėlę dar kartą bei paliekate išdžiūti.
Tepdami klijus, formuojate krepšelio – servetėlės formą, t.y. darote panašią į krepšelio ar vazelės. Stengiatės, kad visi jos kraštai būtų ištepti klijais ir kad ji prisispaustų prie baliono. Kai servetėlės išdžiūna (geriau palaukite ilgiau), nuimkite jas nuo baliono ir džiaukitės savo krepšeliais. Tokiuose indeliuose iš nėrinių galite laikyti įvairiausias smulkmenas, kurios praverčia buityje. Nors kas pasakys, kad tokie gražūs krepšeliai negali stovėti visiškai tušti ir puošti namų aplinką?
Panašiu būdu buvo suformuota vazelė iš sagų.