Kilimas – mūsų kambario puošmena

Kiekvieno iš mūsų namų jaukumas priklauso nuo daugelio dalykų. Dažniausiai tai, žinoma, būna baldai, jų išdėstymas, kambario spalvos ar įvairios detalės, kaip tarkime, didelės ir storos užuolaidos, ar ryškus piešinys, prie kurio viską derinate. Tačiau dažnai pamirštame labai puikią kambario interjero detalę, – kilimą. Jeigu mūsų kambarys yra labai didelis ir dėl šios priežasties jis atrodo nejaukus, tuomet į svečius užsukę bičiuliai būtinai jums pasiūlys patiesti kilimą, nes kilimas visada buvo ir bus kambario jaukumo pagrindų kūrėjas. Prisiminkite, ne vieną kartą ir patys susimąstėte, kad kurioje nors namų erdvėje reikėtų kilimo, tačiau dažnai pamirštama, kad kilimas turi atlikti ne vien savo gerąją funkciją – šildyti mūsų kojeles per žiemą, tačiau ir būti svarbus kambario ar kitos namų erdvės grožio ir jaukumo kūrėjas, taip pat, būtinai atitikti jūsų namų interjerą, todėl kilimą būtina rinktis atidžiai viską apgalvojus. Pirmiausia turite pagalvoti kokios spalvos kilimo jums reikės.

Reklama

Jeigu kambarys ir baldai yra šviesūs, tada, žinoma, reikės rinktis smėlines spalvas, arba kelių šviesių spalvų kombinacijas. Tačiau dažnai šviesiame kambaryje yra panaudojamos ryškesni akcentai (šviesūs baldai – ryškios pagalvės, ryškūs paveikslai – tamsūs baldai – šviesus kambarys ar kt.), tada kilimą reikėtų derinti prie akcentuojamų ryškių spalvų, kad visame kambario interjere nebūtų disharmonijos. Derinant ir renkant kilimo spalvą būtinai nepamirškite ir jūsų kambario grindų spalvos, ji taip pat jums gali padiktuoti kilimo kaloritą. Jeigu norite, kad kambaryje išryškėtų baldai ar kitos detalės, kurias jūs norite dažniau pastebėti, reikėtų rinktis kontrastingas spalvas (juodos grindys – balti baldai – baltas kilimas)

Reklama

Taip pat kilimui labai svarbi yra forma, tekstūra ir dydis. Jeigu kilimą renkatės pereinamajam kambariui arba kažkuriai kambario daliai, tada ko gero, rinksitės mažą kilimą, kuris tik papildytų tą namų erdvę. Tokiu atveju, gražiausiai atrodo apvalūs, ovalūs arba kitų įvairių, negrūbių formų kilimai. Tekstūra priklausys nuo to ar kilimą naudosite kaip tokį ant kurio galėsite ir retkarčiais prigulti (storą, pūkuotą ir minkštą) ar tik kaip papildomą kambario funkcinę detalę.Pagrindinei ar vienai iš svarbesnių namų vietai, žinoma, norėsite rinktis didesnį arba net labai didelį kilimą. Tokio pasirinkimo priežastis dažnai būna ta, kad žmonės ten praleidžia daug laiko arba tos namų vietos būna šiek tiek didesnės nei kitos ir tiesiog prašyte prašosi kilimo. Tuomet taip pat pagalvokite kokios tektūros kilimą rinktis. Jeigu kambaryje yra židinys, žinoma, reikėtų rinktis šiek tiek storesnį ir šiltesnį kilimą, nes retkarčiais tikrai norėsis pagulėti priešais židinį. Taip pat atkreipkite dėmesį į bendrą kambario temperatūrą, jeigu jame šaltoka, tada taip pat geriau pirkti šiltesnį kilimą. Visais kitais atvejais, tinka įvairiausio storio ir formų kilimai, tačiau visada atsižvelkite į auksčiau pateiktus patarimus.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *