Keletas idėjų kaip papuošti savo sodą

Puošti savo namus ir žinoma, sodą yra didelis malonumas, tačiau būna, kad tam trūksta laiko. Geriau pagalvojus, ne vien jo dažnai pasigendame, o ir pačių idėjų kaip tai padaryti. Sunkiausia puošiant sodą yra sugalvoti kaip viską komponuoti, kitaip tariant, nepuošti sodo nereikalingais dalykais, kurie išardytų sodo vientisumą ir nesuteiktų jokios harmonijos bendram vaizdui. Kad taip nebūtų, siūlau pasirinkti keletą sodo puošimo idėjų, kurios galbūt padės jums sukomponuoti bent jau kelias jūsų sodo vietas bei panaudoti jūsų turimas gėles ar daiktus, kurie atrodo nevertingi, tačiau sode atgis kitokiomis, ryškiausiomis savo spalvomis.

Jeigu pas jus sode yra daug įvairiausių laistymo indelių, kibirėlių ar kitų metalinių indų, galite juos visus sujungti į bendrą, kažkurioje jūsų sodo vietoje stovinčią kompoziciją, kuri, be abejonės atrodys vientisa vien dėl savo bendrų spalvų.

Reklama

Šiuose kibirėliuose ir laistymo indeliuose galėsite sodinti panašių spalvų arba vienodų rūšių gėles. Tokias pačias kompozicijas galite kurti ir su kitais įvairiausiais indeliais, tik nepamirškite, kad arba spalva arba gėlės, kurios bus juose pasodintos turėtų būti panašios.

Reklama

Gražių dalykų savo sodui galima sukurti ir su nereikalingomis spintomis, spintelėmis, stalčiukais, komodomis, įvairiausiomis knygų lentynomis, kurios jau tikrai nebetinka naudojimui. Pastatykite jas kurioje nors jums patinkančioje sodo vietoje (tai spręskite pagal spintelės dydį, jeigu ji labai didelė – statykite ją pagrindinėje sodo vietoje) ir į jų stalčiukus ar vietas, kur galima ką nors pasidėti, – sodinkite gėles. Tokiam spintų ir komodų panaudojimui dažniausiai tinka vijoklinės gėlės, kurios kris iš stalčiukų ir įvairių kitų jūsų naudojamo baldo vietų.

Sodo gražinimui galite panaudoti ir kitus, iš pirmo žvilgsnio visai nesusijusius su sodu daiktus. Tai būtų – įvairiausio dydžio karučiai, svarstyklės (sveriančios pasodintų gėlių vazonus), senos vonios, kriauklės, seni sodo baseinėliai, vaikų vėžimėliai, įvairiausios karietos, padangos (dviračių, lengvųjų mašinų, traktorių). Pagal pasirinktų daiktų dydį spręskite ką tiksliai sodinsite. Jeigu tai bus sena vonia(didelis daiktas), tuomet sodindami darykite gražią gėlių kompoziciją, savotišką „mini gėlyną“, kuriam galite panaudoti ir akmenukus ir įvairiausias medines smulkias lenteles. Visus šiuos daiktus galite palikti autentiškus arba atnaujinti ir nuspalvinti jums patinkančiomis spalvomis.

Ko gero, įdomiausias dalykas kokį galite panaudoti savo sode – yra sofos, kėdės ir foteliai. Jeigu turite gražų, jūsų bendrą sodo idėją atitinkantį baldą, galite jį naudoti dviem būdais. Paprastas būdas yra ant jo sudėti savo gėles, pritaikyti vazonėlius ir palikti jį autentišką arba nudažyti, sunkesnis būtų jį visą apsodinti tokiais augalais, kurie visą baldą uždengtų kaip kilimas. Tokiam baldo apaugimui reiks laiko, tačiau sode turėsite autentišką baldą. Vienintelis dalykas ką turėtumėte daryti – pasirinkti tokį augalą, kuris greitai dauginasi ir dažnai laistyti savo baldą.

Reklama

Gėlių auginimui dar galite rinktis ir kitas neįprastas vietas, kaip tarkime, lietaus vamzdžiai, kuriuos galite paversti pakabinamais ar pastatomais vazonėliais ar spalvoti guminiai batai, kurie irgi sukurs savotišką nuotaiką sode. Taip pat iš vazonėlių ar kibirėlių galite „lipdyti“ žmogeliukus, kurie prie namų pasitiks jūsų svečius.

Reklama

5 thoughts on “Keletas idėjų kaip papuošti savo sodą”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *