Kaip pasisiūti sėdmaišį

Jūsų namų interjerą gali tiesiog stulbinančiai pakeisti lengvas, mobilus, lengvai prižiūrimas sėdmaišis. Ir visai nebūtina jo pirkti, o tiesiog parinkus tinkamas medžiagas ir norimas spalvas galima patiems jį pasiūti. Dažniausiai sėdmaišis neturi griežtos formos, tačiau pasinaudojus lakia fantazija galima pasiūti ir pavyzdžiui vėžlio ar kitos formos sėdmaišį, kurio parduotuvėje tikrai nerasite. O atsiradus tokiam smagiam ir patogiam baldui manau susidarys eilė namiškių norinčių ant jo įsitaisyti, o kitiems vietos ant sofos taip pat liks daugiau.

Medžiagos parinkimas: sėdmaišiui siūti tinkamiausias yra gabalenas, dirbtinė oda ar kitas stiprus audinys. Galima naudoti ir kelias medžiagas, jas derinti tarpusavyje. Svarbu, kad sėdmaišio dugnui panaudotumėte tvirtą medžiagą, atsparią trinčiai, taip pat, kad medžiaga būtų lengvai valoma. Sėdmaišį patartina siūti iš dviejų dalių. Vidinė dalis reikalinga, kad galėtumėte sėdmaišį išvilkti ir išplautį. Vidinė dalis siuvama tokios pat formos kaip ir pagrindinė. Ją galite siųti iš plonesnės medžiagos.

Reklama

Siuvimas: norint, kad sėdmaišis būtų tvirtas ir patvarus, patartina jį siūti dvigubomis siūlėmis. Sėdmaišis dažniausiai siuvamas iš apatinės, viršutinės ir šoninių(pagrindinių) detalių. Į sėdmaišio apatinę dalį įsiuvamas užtrauktukas. Patartina naudoti 40-50 cm ilgio užtrauktuką, kad būtu patogu įdėti ir išimti vidinę sėdmaišio dalį.

Užpildymas: sėdmaišio užpildymui dažniausiai naudojamos polistirolio granulės, taip pat galima užpildyti susmulkintu polistiroliu (tačiau jį smulkinant reikės tikrai daug kantrybės), grikių lukštais. Taip užpildytas sėdmaišis lengvai prisitaiko prie jūsų kūno formų ir yra labai patogus. Vidutinio dydžio sėdmaišiui reikia apie 0,3 kub.metro granulių. Po kiek laiko sėdmaišis dažniausiai šiek tiek išsisėdi ir jį reikia dar kartą papildyti.

Štai keletas smagių sėdmaišių variantų, o koks bus jūsų namuose?

Reklama

2 thoughts on “Kaip pasisiūti sėdmaišį”

    1. Įveskite google polistirolo ar polistireno granules…vienam sėdmaišiui užpildyti priklausomai nuo jo dydžio reikia maždaug 200-400ltr granulių. Kelių tiekėjų kainos 65 – 250/1m2.
      .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *