Kaip išsirinkti tinkamą židinio kapsulę?

Nusprendus įsirengti namuose židinio kapsulę, labai dažnai kyla įvairiausių klausimų, susijusių tiek su pasirinkimu, tiek su įrengimu. Šie ir kiti klausimai – židinių pardavėjų kasdienybė, o dažniausiai pasitaikantys – nuo ko pradėti, kokį židinį pasirinkti, kuri vieta namuose yra tinkamiausia.

Nustatykite biudžetą

Taigi, visų pirma reikėtų pradėti nuo to, koks židinys yra reikalingas jūsų konkrečiu atveju. Specialistai pastebi, kad pasirinkimą labai palengvina nustatytas biudžetas, kurį esate numatę skirti šiam pirkiniui. Vertėtų neužmiršti į kainą įskaičiuoti ir židinio montavimo bei apdailos darbų. Tačiau pirmiausia reikėtų numatyti paties įrenginio kainą.

Reklama

Papildomas ar nuolatinis šildymo šaltinis

Tuomet reikėtų žinoti, ar tai bus papildomas, ar pagrindinis šildymo šaltinis. Tai svarbu renkantis tarp ketinio ir plieninio židinio kapsulės. Plieninis židinys yra rekomenduojamas ne nuolatiniam šildymui, tuo tarpu ketinis – puikus sprendimas, jei naudosite jį nuolatiniam šildymui.

Tinkamas židinio galingumas

Galiausiai svarbu apskaičiuoti jums reikalingo židinio galingumą, kuris yra vienas iš pagrindinių šildymo efektyvumo rodiklių. Nuo židinio galingumo, kaip ir kitų šildymo šaltinių atveju, priklauso, kokį plotą jis bus pajėgus apšildyti.

Ir šioje vietoje kaina neturėtų vaidinti pagrindinio vaidmens. Pasirinkus per mažo galingumo įrenginį, turėsite didesnes išlaidas sunaudodami didesnį kiekį kietojo kuro, bet rezultatas nebus toks, kokio tikėjotės. Todėl geriau rinktis brangesnį įrenginį su akcija nei pigesnį ir mažesnio galingumo.

Kodėl židinio kapsulė, o ne atviras židinys?

Daugelis žmonių galvoja, kad atviras židinys yra kur kas geriau nei uždaras, tačiau specialistai čia pat paneigia šį mitą. Atviras židinys yra labiau kaip dekoracija, norint sukurti jaukią bei romantišką atmosferą. Tačiau kaip šildymo šaltinis nėra geras variantas ir turi net keletą trūkumų.

Visų pirma, jo efektyvumas yra labai žemas ir siekia vos iki 20-30 %. Be to, tokio židinio jokiu būdu negalėsite palikti be priežiūros. Tuo tarpu židinio kapsulė su atitinkama sistema gali pasiekti net iki 90 % efektyvumą, jį drąsiai galite palikti nakčiai. Galite naudoti ir kaip papildomą, ir kaip pagrindinį šilumos šaltinį.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *