Kaip atvėsinti namus vasarą?

Nors ir nesitikint, vasara Lietuvoje kaskart parodo savo, atrodytų iki šiol dar neregėtas, galimybes. Štai net iki 30 laipsnių ir aukščiau pakilęs termometro stulpelis jau nieko nebestebina. Tiesa, ne kiekvienas lietuvis yra pasiruošęs tokias kaitras ištverti, todėl dažnai imasi įvairių namų vėsinimo priemonių.

langas gele

Populiariausi namų vėsinimo būdai

Vienas iš pagrindinių ir efektyviausių namų vėsinimo būdų – tai kondicionieriaus įrengimas. Tačiau įvertinę kainą ir tai, jog karščiai nėra dažni mūsų klimato zonoje ir trunka neilgai, anaiptol ne visi priima šį sprendimą. Tiek skaičiuodami įrenginio kainą, tiek jo panaudojimo dažnumą, nemaža dalis žmonių vis dėlto yra linkę atsisakyti šio pasirinkimo.

Reklama

Kondicionieriai taip pat gali būti ir mobilūs. Vienas iš jų pranašumų yra tai, kad yra pigesni nei stacionarūs, jų nereikia montuoti. Tačiau tuo pačiu nėra ir tokie efektyvūs, labiau skirti nedidelėms patalpoms ar butams vėsinti.

Užklupus karščiams, be kondicionierių žmonės gelbėjasi į pagalbą pasitelkdami pastatomus ventiliatorius. Jų taip pat yra įvairių modelių bei spalvų – pastatomi ant žemės arba staliniai. Ventiliatoriai taipogi yra puikus, tačiau trumpalaikis vėsinimo sprendimas namuose ar sodyboje.

Kiti efektyvūs sprendimai vėsesniems namams

Be išvardintų prietaisų ir technologinių sprendimų, prie vėsesnių namų prisideda ir užuolaidos bei kiti langų dangalai, pavyzdžiui, roletai. Roletų asortimentas šiandien toks platus, kad jų pasirinkimo pakanka įvairioms situacijoms išspręsti. Galimi vidaus, fasado, stoglangių pasirinkimai, taip pat fotoroletai bei vieni populiariausių šiandien – diena-naktis roletai.

Priklausomai nuo roletų audinio, roletų tipo bei mechanizmo pasirinkimo, roletų kaina yra skirtinga. Kainą taip pat įtakoja ir langų dydis, papildomos detalės ir technologiniai sprendimai, todėl kiekvienu atveju yra skaičiuojama individualiai.

Galima sakyti, visi be išimties roletai yra skirti apsisaugoti nuo saulės, suteikti privatumo. Audinių pasirinkime – pralaidūs, pusiau pralaidūs, visiškai nepralaidūs ar net šviesą atspindintys variantai. Priklausomai nuo audinio pasirinkimo, langus galima tiek visiškai aklinai uždengti, tiek suteikti dieninės užuolaidos efektą.

Pavyzdžiui, fasadiniai roletai pasižymi labai dideliu saulės spindulių sulaikymo rodikliu, todėl jie – puikus sprendimas siekiant apsisaugoti nuo vasaros kaitros.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *