Kaip atnaujinti savo namų kėdes

Kėdėmis, sofomis bei įvairiausiais kitais minkštasuoliais naudojamės tikrai kiekvieną dieną, todėl ilgainiui jie nusidėvi, tada mes nebeturime jokios realios priežasties jų laikyti savo namuose ir juos tiesiog išmetame. Tačiau, jeigu jūsų minkštasuolio ar kėdės rėmas nėra nei nusidėvėjęs nei visai sulūžęs ir jūs jaučiatės labai patogiai juo naudodamiesi, tikrai nemeskite jo lauk, kadangi galite jį nesunkiai, namų sąlygomis atnaujinti. Pats atnaujinimo procesas gali būti įvairus,- tai priklauso nuo to koks yra jūsų baldas. Jeigu norite atnaujinti virtuvines ar baro kėdes(tokias, kurios yra kietos atsisėsti), tai galite padaryti naudodamiesi dažais, įvairiausiomis dekupažo technikomis bei piešinėliais (tą patį, žinoma, galite daryti ir su įvairiausiomis komodomis, staleliais ir kt.). Piešinėlius galite kopijuoti ir originaliai komponuoti ant savo kėdės paviršiaus, parinkti spalvas, kurios derėtų su jūsų virtuvės ar svetainės spalvomis ir idėjomis. Taip pat galite savo seną kėdę nušveisti švitriniu popieriumi, ją nudažyti ir pasendinti dekupažiniu laku, paskui ant jos piešti arba klijuoti su specialiais dekupažui skirtais klijais, įvairiausius jums patinkančius piešinėlius(dažniausiai tai daroma, naudojant dekoruotas stalo servetėles). Na, o jeigu nenorite nei kopijuoti nei naudotis dekupažu, galite tiesiog ranka piešti jums patinkančius dalykus, naudoti įvairiausius savo sugalvotis ornamentus ir savo namuose susikurti vienetines kėdes.

 Kėdes galima atnaujinti ir dar keliais būdais. Jeigu turite kėdę, kuri yra minkšta atsisėsti ir neturi kieto paviršiaus piešimui, tada, žinoma, reikės ją aptraukti nauju audiniu ir nudažyti. Žinoma, vietas, kurios yra tinkamos dažymui galite irgi puošti savo piešiniais arba naudoti sendinimo ir kitas dekupažo technikas. Pats kėdės aptraukimas nauja medžiaga irgi leidžia improvizuoti. Svarbiausia išsirinkti tinkamą audinį (taip pat galite aptraukti kailiu, dirbtine ir tikra oda, savo mezginiais ar nėriniais). Audinys gali būti iškilus, grublėtas, galite naudoti pirktinį minkštą ar pūkuotą kilimą kėdei aptraukti. Taip pat jūsų kėdės medžiaga gali būti pasiūta iš kelių audinių, kad būtų žaismingesnė, jei, tarkime, kėdė stovi vaikų kambaryje. Medžiagą galite išsiuvinėti sau artimų žmonių vardais ar palinkėjimais. Kai išsirenkate medžiagą, nuimkite kėdės minkštąją dalį ir atsikirpę tiek medžiagos, kiek reikės kėdei, naudodami kabių šautuvą (rasite statybinių medžiagų parduotuvėse), aptraukite kėdę. Kad kėdė būtų minkštesnė galite po nauja medžiaga dėti papildomo porolono.

Reklama

Tokį patį atnaujinimą galite daryti su visais baldais, kurių minkštąsias dalis galite nuimti. Improvizuokite ir turėsite ilgaamžes bei labai originalias kėdes, kurios be abejonės puoš jūsų namus.

Reklama

1 thought on “Kaip atnaujinti savo namų kėdes”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *