Rankų darbo kilimėlis

Visi mėgstame jaukumą savo namuose, žinoma ir tai, kad mūsų namų jaukumą sudaro daugelis kambario ir visų namų detalių. Kaip tarkim – kilimas, kuris yra neatsiejama namų jaukumo dalis, tačiau kai kurie žmonės, vasarą didesnius kilimus suvynioja ir jų nenaudoja, bet, be abejonės pasilieka mažesnius ir negali be jų įsivaizduoti savo kasdienio gyvenimo (vonios, tualeto, durų kilimėlius). Visus kilimėlius mes perkame prekybos centruose ir retai kuris juos pasidaro pats, kad ir kaip tai apmaudu būtų. O iš tikrųjų, pasidaryti kilimėlį ne tik nieko nekainuoja, bet ir yra malonu ir įdomu, taip pat jūs galite turėti vienetinį ir ilgaamžį kilimėlį panaudodami jums jau nebereikalingus daiktus, šiuo atveju, senus drabužius. Juk atėjus vasarai, pastebėjote kiek daug nereikalingų vasarinių drabužių turite spintoje, todėl šiam kilimėliui visus juos galėsite panaudoti. O galbūt esate pastebėję, jog turite nereikalingų medžiagų skiaučių, kurios taip pat tiks. Kilimėlio gamybai reikės kuo daugiau drabužių, todėl prieš pradėdami darbą susiraskite visus, kokius tik galite sau leisti panaudoti. Pagalvokite ir apie spalvas, kadangi, jei norite vienos spalvos kilimėlio, susirasti vienodų spalvų drabužių ar medžiagų bus sunkoka, todėl gali tekti rinktis iš kelių, o patogiausia – iš keliolikos spalvų. Tai anaiptol nereiškia, kad spalvotas kilimėlis bus nestilingas ar per daug ryškus, tai bus tik įdomiau ir tokiu atveju spalvos tik atspindės jūsų rankų darbo kilimėlio idėją. Taigi, jeigu jums patinka jo spalvingumas ir jūs neturite pakankamai laiko ieškoti vienodų spalvų medžiagų ar marškinėlių, būtinai nebijodami pabandykite pasidaryti šią spalvingą ir jaukią jūsų namų puošmeną.

 Mums reikės:

Reklama

 Daug (bent dešimt marškinėlių) senų marškinėlių ar įvairių medžiagų skiaučių, kurios nebūtų labai trumpos ir susidėvėję

  • Žirklių
  • Adatos
  • Siūlo

 Darbo eiga:

 Kilimėlio gamyba užtruks keletą valandų, kadangi darbas susideda iš trijų etapų. Pirmiausia mums reikės susikarpyti savo turimus marškinėlius ilgomis, lygiomis skiautėmis, iš kurių pinsime ilgas kasytes. Skiautės turi būti apie trijų centimetrų pločio, galite, žinoma, daryti ir siauresnes, priklauso kokio smulkumo kilimėlio norėsite. Taip sukarpyti lygiomis ir ilgomis dalimis reikės visus savo turimus marškinėlius ar medžiagas. Paskui, kai baigėme pirmą darbą- karpymą, pereiname prie kito etapo – pynimo. Visas turimas medžiagos ar marškinėlių skiauteles piname į kasytes, labai, pindami, kasyčių nespauskite, jos turi būti vidutinio laisvumo, kad kilimėlis nebūtų labai kietas, nebent tokio norite. Kai supinsite visas turimas medžiagėles ir pasidarysite daug įvairaus ilgio ir spalvų kasyčių, kurias būtinai suriškite mažu mazgeliu gale, pereikite prie trečiojo etapo – siuvimo.

Siūlą rinkitės kokį tik norite, bet geriausia, jei jūsų kilimėlis nebus labai šviesus, rinktis klasikinį – juodą. Paimkite kaselę ir susukite ją į žiedelį, tada tvirtai jį susiūkite (sujunkite visas kaselės dalis, jungiančias viena kitą), prie šios kaselės prisiūkite kitą kaselę, taip sukdami visas kaseles ir formuodami kilimėlį, visą laiką prisiūnant vieną kaselę prie kitos. Kai susiūsite visas turimas kaseles, jūsų kilimėlis bus baigtas.

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *