Pagalvių sumuštinis – hamburgeris

Nepaliaujamai artėjant šaltesniam metų laikui, pats laikas pradėti tinkamai jam ruoštis. Dažnai tokia ruoša dėl įvairių priežasčių tęsiasi jau rudeniui ar žiemai gerokai įpusėjus. Kiekvieną dieną pamatote, ką dar reikėtų nusipirkti, – juk ir antklodės atrodo nebe tokios šiltos, kiek aptriušę pledai reikalauja atsinaujinimo. O ką jau bekalbėti apie pagalves, kurių, didesnių ir mažesnių, kiekvienuose namuose beveik niekada neatrodo per daug. Na nekalbame apie minimalizmo ideoogijos pasekėjus, kuomet  – “mažiau pagalvių, yra daugiau pagalvių”.

Na kas gi iš merginų, moterų nemėgsta, ypač, orams žvarbėjant, įsisukti į chalatą, pasiimti krūvą žurnalų, arbatos ar kakavos puoduką ir jausti, kaip mažos pagalvėlės patogiai apgaubia pečius, minkštai prisiglausdamos prie kūno. Neišskirsime ir vyrų, minkštų malonumų sunkoka atsisakyti. Nebent vyras yra tikras spartietis, vertina kietus paviršius, ištvermę ir jėgą, bei yra savotiškas minimalistas – kiečiau, yra minkščiau.

Kuo daugiau pagalvių ir pagalvėlių namuose, tuo interjeras, o ir gyvenimas atrodo minkštesnis. Gal tai ir tiesa, ne taip skaudžiai krintama iš svajonių padangės ant kietos sofos ar medinės taburetės, esančios”tikroje realybėje”. Tačiau kas yra tikra – svajonės, sapnai ar gyvenimas? Paklausykime, kas įvyko su Zhuangzi (Zhuang Zhou ar Chuang Tzu), vienu iš iškiliausių Tao filosofų ir praktikų:

” – Buvau pasivaikščioti vieną vėlyvą popietę, – sakė Chuang Tzu. – Nuėjau į vieną iš savo mėgstamiausių vietų, atsisėdau po medžiu ir mąsčiau apie gyvenimo prasmę. Buvo taip šilta ir malonu, kad aš greitai atsipalaidavau, užsnūdau ir pradėjau sapnuoti. Sapne, aš skridau virš lauko. Pažvelgiau atgal ir pamačiau, kad aš turiu sparnus. Jie buvo dideli, gražūs ir greitai plazdėjo. Aš buvau drugeliu! Buvo toks laisvės ir džiaugsmo jausmas, buvo taip nerūpestinga ir lengva, juk – kur tik noriu galiu skraidyti. Viskas ir visais atžvilgiais šiame sapne buvo visiškai realu.

Reklama

Aš pamiršau, kad aš kažkada buvo Chuang Tzu. Buvau tiesiog drugelis ir nieko daugiau. Bet kaip ir visi dalykai, jie turi anksčiau ar vėliau baigtis. Palaipsniui prabudau ir supratau, kad aš esu Chuang Tzu.

…Bet ką daryti, jei aš sapnuoju dabar? Aš maniau, kad aš buvau Chuang Tzu, kuris sapnavo esąs drugeliu. Ką daryti, jei aš esu drugelis, kaip tik šią akimirką, sapnuojantis, kad yra Chuang Tzu?..”

Pažiūrėkite į nuotrauką žemiau – ar tai nėra panašu į pagalvėles, sapnuojančias, kad jos yra hamburgeris? Nesiimsime įrodinėti, ką jos galvoja ir, kad tai yra tikras sumuštinis bei jį galima valgyti. Bet, kad tai pagalvėlių sumuštinis ir ant jų smagu būtų pakristi su ausinėmis ir valgomu hamburgeriu, turbūt nesiginčysime.

Tad jei susigundėte pasisiūti šį spalvingą, minkštą bei filosofiškai skanų pagalvėlių sumuštinį, tuomet pirmyn.

Esame jau siūlę pasisiūti pagalveles. Jeigu esate tai bandę, tuomet žinote, kaip tai padaryti. Procesas tikrai nėra sudėtingas. Aprašytos pagalvėlės buvo įvairių formų ar siūtos iš senų megztinių, bet esmė labai nesikeičia. Siuvant pagalvę, svarbiausia yra medžiagas iškirpti tiksliai pagal iškarpas bei susiūti gražia siūle. Kitame staipsnyje akcentavome pagalvėlių dekoravimą raidėmis, trečiame, kaip dekoruoti pagalves piešiniais, panaudojant trafaretus.

Dabar pasiūlysime pabandyti pasisiūti įdomios formos pagalvėlę, kuri galbūt iš pirmo žvilgsnio atrodo ir keistai, tačiau yra labai funkcionali ir linksma. Pagalvės forma ir išvaizda primena greitojo maisto karalių hamburger’į, tai ją ir daro tokia išskirtine. Atsakingai parinktos spalvos bei siuvimas iš kelių dalių sukuria tikro sumuštinio įvaizdį. Naudojamos penkios atskiros pagalvėlės bei sezamo sėklų formos balti lapeliai ant vienos iš pagalvėlių viršaus. Kaip matote, kiekviena pagalvėlė atitinka sumuštinio sudėtį, – yra dvi bandelės, mėsa, sūris ir salotos. Spalvos vyrauja nuo ryškios geltonos iki tamsiai rudos. Salotos lapelį, aišku, galite siūti ir iš ryškiai žalios, esmė yra padaryti tai su žalios spalvos medžiaga. Mėsos nereikėtų daryti iš pačios tamsiausios medžiagos, tuomet ji atrodys sudegusi:) Apatinė bandelės dalis turėtų būti gelsvos medžiagos, kadangi, ji yra kepta. Sūris būna geltonas ar gelsvas, taigi, rinkitės pagal turimas medžiagas, esmė – geltonumas. Na ir balti lapeliai, – sezamo sėklos. Joms reikės baltos ar smėlinės medžiagos, šiuo lapelius galite klijuoti ir prisiūti, žiūrėkite kaip jums patogiau.

Visas pagalvėles pasiuvus ir “sudėjus į sumuštinį”, – viena ant kitos, atrodys jog hamburger’is sėdi ant jūsų lovos, o išskleidus ir naudojant jas atskirai, tai bus patogi vieta poilsiui. Visos pagalvėlės bus žaismingų spalvų ir pagyvins interjerą. Pačias pagalvėlės siūti nesunku. Galite tą padaryti ir rankomis. Taip pat pasiruoškite, kuo jas prikimšti. Sūrį siūkite kvadrato formos, bandeles ir mėsą apvalius. Na, o salotos lapą galite siūti vingiuotos formos, kaip ir matote nuotraukoje, tai primins natūralią salotų išvaizdą ir ne visai taisyklingą jos formą.

pagalve hamburgeris

Štai tokia, pusiau filosofinė kelionė, susipažįstant su šiuo puikiu rankdarbiu, kuris tikimės pataps vienu iš Jūsų namų interjero dekoro elementų.

pleasenotepaper

Reklama

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *